ملت هائي كه جهاد و شهادت ندارند ،‌تاريخ آنها توام با ذلت و تسليم و سر سپردگي به ظالمان است.به سرنوشت فلسطين نگاه كنيد ، چند هزار صهيونيست با حمايت انگليس و آمريكا ، اين سرزمين را اشغال كردند و چندميليون فلسطيني و چندين مليون عرب كشورهاي همسايه فلسطين ، نتوانستند از پس صهيونيست ها بر آيند ، چون راه جهاد و شهادت را نمي دانستند و با شعارهاي ديگري مي خواستند به مقابله با صهيونيست ها بپردازند .

سردار سرلشكر پاسدار دكتر سيد يحيي صفوي ، دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا در همايش بزرگ  خانواده هاي شهداء شرق تهران كه درمحل دانشگاه علم و صنعت برگزار گرديد ، با اشاره به اينكه جهاد و شهادت ، دري از درهاي بهشت است كه خداوند براي اولياء خاص خود ميگشايد ، گفت: ملت هائي كه جهاد و شهادت ندارند ،‌تاريخ آنها توام با ذلت و تسليم و سر سپردگي به ظالمان است، به سرنوشت فلسطين نگاه كنيد ، چند هزار  صهيونيست با حمايت  انگليس و آمريكا ، اين سرزمين را اشغال كردند و چندميليون  فلسطيني و چندين مليون عرب  كشورهاي همسايه فلسطين ،  نتوانستند از پس صهيونيست ها بر آيند ، چون راه جهاد و شهادت را نمي دانستند و با شعارهاي ديگري مي خواستند به مقابله با صهيونيست ها بپردازند . ودر مقابلش نگاه كنيد به تاريخ معاصر ، كه جوانان شهادت طلب  اهل جهاد در لبنان ، در جنگ 33 روزه ، رژيم  صهيونيستي را به شكست وا داشتند. وهمين جوانان شهادت طلب فلسطيني كه درنوار غزه ، شعار خود را به اسلام گرائي و جهاد در راه خدا و به شعار الله اكبر تغيير داده و به جهاد در مقابل رژيم جنايتكار صهيونيستي قيام كردند، در جنگ 22 روزه نگذاشتند صهيونيست ها ، منطقه غزه را تصرف كنند.

وي درادامه گفت : بدانيد كه شهيدان شما و شهيدان انقلاب اسلامي در روز غربت اسلام و زمانيكه دشمنان ، بر سر ملت ما ريخته بودند و بيش از 10 شهر كشور ما را اشغال نظامي كردند ، اين فرزندان شجاع ملت  با كمترين امكانات و با بالاترين سرمايه خود ، يعني ايمانشان و خون پاكشان  به ياري امام حق آمدند و دشمن تا به دندان مسلح را از اين كشور بيرون كردند . تا متجاوزان بدانند اگر كسي به ملت ايران و انقلاب اسلامي ايران حمله نظامي كرد ، جوانان ايران دشمن را تا خانه خودش تعقيب خواهند كرد.
سرلشكر صفوي با اشاره به تغيير رويكرد دشمنان ملت و انقلاب اسلامي از جنگ نظامي و سخت به جنگ نرم گفت: ادبيات جديد جنگ ها را به سه دسته  جنگ سخت ، جنگ نيمه سخت و جنگ نرم تقسيم بندي ميكند.


وي ادامه داد: دشمن درتلاش است تا با استفاده از ابزار هاي اطلاع رساني همچون شبكه هاي ماهواره اي و شبكه هاي اينترنتي و...در ابعاد مختلف فرهنگي ، سياسي  و اجتماعي بر گرو ه ها و مردم تاثير گذار باشد ، تا در بلند مدت موجب تغيير ارزشها و رفتارها و كنش هاي فردي و اجتماعي ملت ما گردد.

دكتر صفوي با اشاره به ابعاد فرهنگي هجمه دشمنان و تلاش و هدف گذاري آنها در تغيير ارزشهاي بنيادي جامعه گفت: دشمنان بدنبال تغيير ارزشهائي همچون نوع دوستي  و صداقت ، روابط اجتماعي سالم ، نگرش نسبت به دشمن و نگرش به ظلم و ظالم هستند.


سرلشكر صفوي از ابعاد سياسي جنگ نرم ، تلاش دشمنان در تغيير موضع گيري ها و واكنش شهروندان در برابر حكومت و نهادهاي سياسي و قانوني و ترغيب آنان به اعتراض، اعتصاب و.. خواند  و افزود : عاملان تهديد نرم در پي آن هستند تا شهروندان جامعه مورد نظر  خود را ترغيب به قانون شكني نمايند ، تا بر اثرآن اعتراضها  ، رفتار حكومتها را و حتي ساختار  سياسي حكومتها را به تدريج دستخوش تغييرات كنند.


سردار صفوي در تشريح ابعاد اجتماعي جنگ حاضر گفت :دشمنان بدنبال آن هستند تا بر هويت،‌انسجام و وحدت و دلبستگي ها و علاقمندي هاي ملي مردم تاثير گذارند.تا از آن طريق به اهداف خود برسند.


دستيار ومشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا از مهمترين اهداف جنگ حاضر،  تلاش  دشمنان در تغيير ارزشها و ايدئولوژي حاكم و تلاش درجهت كاهش مشاركت سياسي مردم و القاي نا كارامدي حكومت دانست و افزود: تغيير در هويت ديني و ملي شهروندان و تخريب گذشته تاريخي آنها و تلاش در تغيير ارزشهاي جامعه و استحاله فرهنگي و ايجاد فرهنگ جديد را مي توان  از مهمترين اهداف جنگ نرم دانست.

Add comment

بیانات در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری
بسم الله الرّحمن الرّحیم الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعینخوشامد عرض میکنم به آقایان محترم، برادران عزیز؛ و متشکّرم از گزارشی که جناب آقای جنّتی و جناب آقای شاهرودی بیان فرمودند و از زحماتی که اعضا و حضرات -هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها و اعضای کمیسیون‌ها- در طول سال کشیدند؛ بخصوص این قضیّه‌ی «هیئت اندیشه‌ورز»(۱) و این همّتی که شما کردید؛ بعد از آنکه ان‌شاء‌الله [کار] این هیئت شروع شد و راه افتاد، آن‌وقت بتدریج، هم منافعش آشکار خواهد شد، هم مشکلات و دشواری‌ها و کار بزرگی که در این هیئت باید انجام بگیرد روشن خواهد شد. طلب رحمت و مغفرت میکنیم برای مرحوم آقای شاه‌آبادی(۲) (رضوان‌ الله ‌تعالی علیه) و یاد ایشان را گرامی میداریم. ایشان در میان فرزندان مرحوم آیت‌الله‌العظمیٰ آقای شاه‌آبادی جزو آن فرزندانی بودند که با امام راحل روابط نزدیک و صمیمی و مهربانانه‌ای داشتند که امام نسبت به چند نفرشان - از جمله ایشان - نگاه ...
بیانات در دیدار نوجوانان و جوانان شرکت‌کننده در کاروان‌های راهیان نور
 بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.درباره‌ی «راهیان نور»، بحمدالله این حرکت موفّق -که چند سالی است در کشور راه افتاده و روز‌به‌روز بحمدالله توسعه پیدا کرده است- یکی از جلوه‌های پاسداشت دوران دفاع مقدّس است. دوران دفاع مقدّس را حقیقتاً بایستی گرامی شمرد، عزیز شمرد و پاسداری کرد، چون آن هشت سال -هشت سال دفاع مقدّس- تضمین‌کننده‌ی حیثیّت کشور و هویّت ملّت و امنیّت فعلی و عزّت ملّت ایران شد. هرچه میتوانید در این زمینه مطالعه ...
بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.برادران و خواهران عزیز! عیدتان مبارک؛ ان‌شاء‌الله که همواره در خدمت خاندان نبوّت و ولایت، و فریاد بلند حق‌طلبی در روزگار غلبه‌ی ظلمت و باطل بوده باشید؛ کمااینکه امروز بحمدالله این‌جور است. جوانهای مؤمن ما، عزیز ما، این مجموعه‌ی مدّاحان و ستایشگران اهل‌بیت عصمت و طهارت، حقّاً فریاد بلند حق در این جهان سرشار از ظلم و طغیانند.درباره‌ی مقام والا و غیر قابل توصیف دختر پیامبر اعظم، زبان بنده و امثال بنده قاصر است؛ بشر نمیتواند توصیف کند مقامات معنوی و عظمت روحی انسانهای بزرگ الهی و آسمانی از جمله فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) را؛ از خود خدای متعال و از زبان خود بندگان بزرگ خدا و اولیای‌ الهی بایستی شنید و آموخت؛ تا حدودی که فهم ما رسا است و میتواند، [باید] ...
بیانات پس از کاشت نهال در هفته منابع طبیعی
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم روز درخت‌کاری و مراسم درخت‌کاری در سراسر کشور، روز مبارک و مراسم مبارکی است؛ چون گیاه و درخت، مایه‌ی برکت در زندگی انسان است. مبارک هم یعنی همین، یعنی چیزی که در آن برکت وجود دارد. گیاهان مایه‌ی برکتند؛ هم تولید هوا میکنند، هم حفظ آب میکنند، هم خودشان محصول به افراد بشر میدهند، هم فضا را زیبا و تماشایی میکنند؛ یعنی از همه جهت، گیاه برای انسان دارای فایده و مفید است. بنابراین به مسئله‌ی گیاهان و درخت‌کاری و مراتع و جنگلها و همه‌‌ی چیزهایی که به مسائل درختان و رویشهای سبز ارتباط پیدا میکند، همه باید اهمّیّت بدهند.یکی از کارهایی که مسئولین حتماً باید به آن توجّه کنند، عبارت است از اینکه مانع از از بین رفتنِ درختانِ موجودِ در شهرها بشوند. در شهر تهران باغستانهایی وجود دارد، خانه‌های بزرگ یا باغهایی در داخل شهر هست که صاحبان آنها یا دیگران، چشم به آنها دوخته‌اند که آنها را از بین ببرند؛ درخت را از بین ببرند برای اینکه از زمین به یک نحوی استفاده کنند؛ باید بشدّت ...
بیانات در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه
بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم الحمدللّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله و صحبه. المطهّرین و علیٰ متابعیهم الی یوم الدّین.اوّلاً خوشامد عرض میکنم به همه‌ی حضّار محترم، به وزیر محترم اوقاف، و به علمای محترم و به همه‌ی حضّار عزیز، و تشکّر میکنم از بیانات بسیار مفید و بلیغ وزیر محترم؛ همچنین تشکّر میکنم از این جماعت انشادکنندگان،[۱] هم از تلاوت قرآن‌شان، هم انشاد‌شان؛ هم محتوا خوب بود، هم قالب زیبا بود، و خوب عمل کردند.ما در کنار سوریه هستیم؛ سوریه امروز در خطّ مقدّم قرار گرفته؛ وظیفه‌ی ما است که از ایستادگی سوریه حمایت کنیم. جناب آقای بشّار اسد رئیس‌جمهور محترم سوریه در چهره‌ی یک مبارز و مقاوم بزرگ ظاهر شد؛ تردید در او به وجود نیامد و ثابت ایستاد؛ این برای یک ملّت خیلی مهم است. این ملّتهای مسلمانی که شما می‌بینید در حال ذلّت زندگی میکنند، این ملّتها ذلیل نیستند، رهبرانشان ذلیلند. اگر یک ملّتی رهبرانی داشت که آنها احساس عزّت کردند به اسلام و به هویّت خودشان، آن ملّت ...