الثلاثاء, 15 أيار 1427 11:12

سرلشكر صفوي: بايد در مقابل تهديدات تركيبي آماده شويم

سردار صفوي در نشست «بررسی ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش» كه در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار شد گفت: نیروی دریایی راهبردی افتخاری برای ایران و نیز عمق بخشی به مسائل راهبردی دفاعی و امنیتی است.

شما به عنوان نیروی دریایی راهبردی در حوزه های جغرافیای سیاسی اقیانوس هند و دریای عمان باید رزمایش های مشترک برگزار کنید و در حوزه دریای خزر نیز با هماهنگی ستاد کل و وزارت دفاع با کشورهای همسایه این دریا، روابط دیپلماسی دریایی را گسترش دهید و با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشور عمان هم روابط دریایی و رزمایش ها را گسترش دهید.

ما باید راهبرد تهدیدات آینده علیه کشور را تشخیص دهیم و در مقابل تهدیدات احتمالي آینده که احتمالا جنگ ترکیبی درياپايه و هواپایه خواهد بود، آماده شویم. ما باید خودمان را در مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی آماده کنیم.

 ما ۲۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی داریم اما کشور هنوز راهبرد اقتصاد دریامحور را جدی نگرفته است، در این زمینه نیروی دریایی ارتش کمک‌های شایانی می تواند انجام دهد. همچنین شما باید همکاری و هماهنگی نیروی دریایی ارتش با سایر نیروهای ارتش و نیروهای دریایی و هوافضای سپاه را گسترش دهید.

سواحل مکران می تواند بیش از یک میلیون نفر را اسکان دهد و دروازه اقتصادی کشور باشد. شما در زمینه گسترش سواحل مکران باید به دولتمردان کمک کنید زیرا با استفاده از ظرفیت این سواحل می توان استان سیستان و بلوچستان را احیا کرد. همچنین نیروی دریایی ارتش باید در زمینه تکمیل کریدور شمال به جنوب به دولت کمک کند. نیروی دریایی باید توجه ویژه ای به استفاده از زیردریایی پهپاد و ماهواره ها داشته باشد.