پنج شنبه, 05 -2668 12:31

• علت اظهارات ترامپ شکست آمریکا و سیاست های دولتمردان ایالات متحده در منطقه است

به نظر می رسد علت اصلی اظهارات ترامپ ناشی از شکست های آمریکا در جبهه سوریه  و ناشی از سیاست های غلط دولتمردان این کشور در منطقه جنوب غرب آسیا  می باشد.

سردار  سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در دومین اجلاسیه 96 شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان  و در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگاران گفت: سخنرانی رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل غیرحقوقی و ابلهانه بود.

وي اضافه كرد: سخنان ابلهانه، دروغگویی های بزرگ و مطالب غیرحقوقی  در بین سران 193 کشور جهان و در مقابل انظار چند میلیاردی مردم جهان، نشان داد ترامپ به هیچ یک از قراردادهای بین‌المللی از جمله برجام که توافق بین چند کشور بزرگ دنیاست، پایبند نیست.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهارداشت : ترامپ رییس جمهوری آمریکا، ایران اسلامی را متهم به حمایت از تروریسم کرد، در حالی که همه مردم جهان می‌دانند حمایت از تروریست‌های فعلی یعنی داعش، جبهه‌النصره و چه جریان‌های نفاق و منافقين در ایران و چه حمایت از رژیم تروریست صهیونیسم یا حمایت از جنگ‌طلبی برخی کشورهای عربی در یمن ، از سوی آمریکا بوده است.
وی افزود :حمایت آشکار آمریکا از گروه های تروریستی و در کنار آن قرارداد فروش 400 میلیارد دلاری  سلاح به عربستان نشان می دهد مخاطب وی ایالات متحده است و این مطالب  و آنچه گفته شد به آمریکا بر می گردد.
سرلشکر صفوی اضافه کرد:
به نظر می رسد  و مردم آمریکا   هم معتقد هستند  که احمق ترین و منفور ترین  رئیس حمهور آمریکا ، رئیس جمهور فعلی این کشور است  و تصور من این است که مردم و نخبگان آمریکا 4 سال رئیس  جمهوری ترامپ را تحمل نمی کنند و قبل از 4 سال ممکن است این آدم دیوانه سرنگون شود.
وی ادامه داد:
به نظر می رسد علت اصلی اظهارات ترامپ ناشی از شکست های آمریکا در جبهه سوریه  و ناشی از سیاست های غلط دولتمردان این کشور در منطقه جنوب غرب آسیا  می باشد.