سه شنبه, 12 اسفند 779 09:34

سرلشكر صفوي: آمريكا به قبول برجام تن خواهد داد

دستيار و مشاور عااي فرمانده معظم كل قوا گفت: امروز ما تصمیم می‌گیریم و آمریکایی ها باید گوش دهند و پيش بینی من این است که آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد.

سرلشکر «سید یحیی صفوی» دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در آیین رونمایی و جشن امضای كتاب هاي تاريخ شفاهي خود و كتاب يحيي و كتاب صوتي همراه كه در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما عهد و پیمان بسته‌ایم که تا آخر مردم‌دار و مردم يار ‌باقی بمانیم و تا پاي جان از ایران اسلامی دفاع کنیم.

سردار صفوي گفت: خداوند اگر یک ملتی را دوست داشته باشد یک رهبر خوب به آنها میدهد، یک رهبر متقی، خردمند، حکیم و شجاع و خداوند ملت ما را دوست داشت، حضرت امام خميني و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای یک عطیه و نعمت الهی برای ما و برای ملت‌های اسلامی هستند.

سردار صفوي با بيان اينكه خدا اگر یک مردی را دوست داشته باشد یک زن خوب و فرزندان و دوستان خوبی به او میدهد تأكيد كرد: اکثر رزمندگان یا مادران خوبی داشتند یا همسران خوبی داشتند. وگرنه دوام نمی‌آوردند، یک سال نه دو سال نه، بلكه هشت سال.

سردار صفوي با اشاره به صبوری همسران و مادران شهدا در طول دوران دفاع مقدس گفت: اکثر رزمندگان یا مادران خوب و یا همسران خوبی داشتند، وگرنه دوام نمی‌آوردند. درود خدا بر شهدای هشت سال دفاع مقدس.

سردار صفوی یادآور شد: من در زمان عملیات بیت‌المقدس جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مشترک بودم. ۲۳ شبانه روز جنگ پی در پی در هوای بسیار گرم انجام می‌شد. جوانان ما نمی‌دانند که خرمشهر چگونه آزاد شد. ملت ما ایستاد و الان هم می‌ایستد تا از این شرایط موجود به شرایط بهتر عبور کند. ما با مقاومت به پیروزی می‌رسیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی گفت: من در سن ۷۰ سالگی برای شما صحبت می‌کنم. تاکنون سه گفتمان تغلیب، اصلاحات و مقاومت در جهان بوده است.

وي افزود:

گفتمان اول به دنبال تغلیب قدرت برتر جهان است و از نگاه آن‌ها ما ملت مسلمان چاره‌ای جز همراهی با غرب نداریم. گفتمان اصلاحات به دنبال به‌روز کردن نظام آموزشی ایران و کشور‌های اسلامی و بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل مثبت با آمریکا هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا درباره گفتمان مقاومت خاطرنشان کرد: گفتمان مقاومت و انقلابی در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان تغییر اساسی براساس اسلام ناب محمدی با حفظ هویت تمدنی ما در همه عرصه‌های است.

سرلشكر صفوي تأكيد كرد: چهره‌های پیشتاز اين گفتمان آن ابتدا سيد جمال اسدآبادی، حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب هستند که باعث پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و گسترش آن در سایر کشور‌های اسلامی شدند. یکی از عناصر پرچمدار اين گفتمان سردار سلیمانی بود که ۴۰ سال در مقابل رژيم صهيونيستي و آمریکا ایستاد.

سرلشکر صفوی با تأكيد بر شكست آمریکا و اسرائیل در مقابل اراده ملت ایران‌ تصريح كرد: پیش‌بینی من این است که آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد؛ امروز ما تصمیم می‌گیریم و آمریکایی‌ها باید گوش دهند. به برکت رهبری و دولت و ملت از این شرایط عبور خواهیم کرد تا قدرت اول غرب آسیا و کشور‌های اسلامی را به وجود آوریم.

همچنین در اين مراسم «احمدوند» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به عنوان مسئول نمایشگاه کتاب تهران لازم است اعلام کنم که این افتخاری برای ما است که چنین کتابی در نمایشگاه رونمایی شد. امید که این کتاب‌ها بیشتر و بهتر معرفی و خوانده شود.

وی یادآور شد: این آثار معدنی برای تولید و استخراج جواهر‌هایی در حوزه هنر است. باید از عزیزانی مانند سردار صفوی تقدیر کرد.

در ادامه اين مراسم، مهرشاد شبابی همسر سرلشکر صفوی و راوي كتاب "همراه" گفت: همراه، صرفا همراهی فردی به نام مهرشاد با یحیی نیست بلکه همراهی زنان تاریخ سرزمین ماست.
نویسنده کتاب همراه افزود: این کتاب نقطه عطفی را نشان میدهد که زنان ما صبورانه و هوشمندانه در مدیریت و تصمیم گیری و تصمیم سازی ۸ سال دفاع مقدس همراهی کردند.
وی با بیان اینکه کتاب همراه برشی از همراهی زنان در ۸ سال دفاع مقدس با همسرانشان و نقش آفرینی آن‌ها در محیط خانواده و فراتر از آن جامعه است گفت: بیشتر رزمندگان یا مادران خوبی داشتند یا همسرانی خوبی که توانستند در ۸ سال دفاع مقدس دوام بیاورند.

در اين مراسم از كتاب تاريخ شفاهي جلد دوم سردار صفوي با عنوان از شرق بصره تا مهران"، كتاب "يحيي" و كتاب صوتي "همراه" روايت مهرشاد شبابي از همراهي سردار صفوي كه به همت مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس به چاپ رسيده اند رونمايي شد و در پایان از مرتضی سرهنگی، محمدعلی اقامیرزایی نويسنده كتاب رُمان "يحيي"، فیاما ناصحی سرپرست گویندگان کتاب صوتی همراه، سپهر ترابی‌فر از گویندگان کتاب صوتی همراه، زهرا اردستانی نویسنده کتاب همراه و سمیه حسینی مشاور تالیف کتاب همراه با اهدا لوح تقدیر شد.