چهارشنبه, 04 فروردين 775 06:06

بازدید از قرارگاه شهید فهمیده

ساعت 8 صبح به اتفاق مسئولان کمیسیون های حوزه دستیاری به قرارگاه شهید فهمیده رفتم و با سردارکاظمینی و سایر مسئولان و دست اندرکاران برگزاری بیست و هشتمین مراسم سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) جلسه داشتم.

سه شنبه 9 خردادماه 1396- اینجانب از دوران فرماندهی سپاه، حساسیت و دغدغه خاصی نسبت به امنیت برگزاری این مراسم داشته ام و چند سالی است که به صورت حضوری به این قرارگاه می روم و آمادگی ها و پیش بینی های صورت گرفته را می سنجم و توصیه هایی می کنم.
بحمدالله گزارش مسئولان بخش های مختلف، حاکی از یک هوشمندی و آمادگی کامل و مطلوب بود؛ در انتها بنده دقایقی صحبت کردم.
گفتم: برای اینکه امسال نیز همچون سال‌های گذشته مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران با حضور هر چه باشکوه‌تر مردم برگزار شود، می‌بایست هر یک از دستگاه‌های مربوطه نکات لازم را در جهت برگزاری این مراسم مورد توجه قرار دهند. از مسئولان مربوطه درخواست می‌کنم با وجود دشمنی‌های بسیاری که با این انقلاب و مردم وجود دارد، از این حیث نیز توجه‌های لازم را داشته باشند تا شاهد هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم باشیم.
گفتم حضور 160 هزار نفر از مردم در این مراسم، در حقیقت یک لشکرکشی است. در این مراسم شما مسئولیت امنیت و جابجایی 20 لشکر را عهده دار هستید.
ذهن من امنیتی است. می بینم که سال به سال بر خباثت دشمنان ما افزوده می شود. دشمنان خبیث ما می خواهند حادثه به وجود بیاوردند. می خواهند جمعیت را هدف قرار بدهند و با یک بمب خبری و رسانه ای، ناامنی در ایران را تبلیغ کنند. از نظر اینجانب لایه بیرون از مراسم از لایه داخل مهمتر است چون تنها لایه داخل را کنترل می کنیم.
سعودی ها از اینها خواسته اند تهران، قم و مشهد را مورد هدف قرار دهند. لذا همزمان با این مراسم باید شهر تهران را مانند مترو، پمپ بنزین و... را کنترل کنید. توصیه ها و صحبت های دیگری نیز انجام دادم.