جمعه, 22 مرداد 775 20:06

بازدید از یگان های نظامی و انتظامی استان کرمانشاه

چهارشنبه 19 مهرماه 1396

صبح امروز به ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه رفتم و در جمع کارکنان این نیرو سخنرانی کردم.
گفتم نیروی انتظامی نیرویی سربلند، سرافراز، مقتدر، مؤمن، هوشمند، کارآمد، مردم‌دار و مردم‌یار است. فرماندهی مأموریت‌های انتظامی و مرزبانی این استان با توجه به گستردگی جغرافیایی آن، وجود 370 کیلومتر مرز مشترک با کشوری ناامن و همچنین وجود تنوع طوایف و قومیت‌ها بسیار دشوار است. مدیریت امنیتی سرزمینی و ایجاد امنیت پایدار از مأموریت های اصلی شماست، لذا باید وظایف قانونی خود را به خوبی بشناسید.
 در ادامه تأکید کردم که نیروی انتظامی استان باید با اشراف اطلاعاتی نسبت به تهدیدات استان، آینده نگری را تقویت کرده و به تکنولوژی های روز مجهز شود.
نیروهای انتظامی برای ضربه به دشمن نیازمند شجاعت و دقت است، پیشگیری به موقع و قبل از وقوع و شناسایی آسیب‌های اجتماعی منجر به ناامنی، از دیگر شاخص‌های مهم در انجام موفقیت آمیز مأموریت‌های پلیسی است. خوشبختانه پلیس کشور ما در کمترین زمان ممکن قادر به کشف جرم است و این نشانگر قدرتمند بودن این نیرو است.
نیروی انتظامی نباید دچار روزمرگی شود، این نیرو باید همواره به دنبال دستیابی به فناوری های نوین و ارتقای سطح آموزش باشد .نیروی انتظامی نسبت به مجرمان و متخلفان باید با صلابت و قدرت اقدام کند و ارتباط مستقیم با بدنه جامعه را حفظ نماید.
پس از پایان سخنرانی، در جمع شورای فرماندهی استان حضور یافتم. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، گزارشی از مأموریت ها، اقدامات، تهدیدات و وضعیت انتظامی این استان ارائه داد. در پایان بنده نقطه نظراتم را بیان کردم.


 
اذان ظهر به دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه رفتیم. نماز را به امامت ایشان اقامه کردیم.


 
بعد از ظهر در مراسم کلنگ زنی باغ موزه دفاع مقدس استان کرمانشاه شرکت کردم. استاندار کرمانشاه، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان استانی در برنامه حضور داشتند.
 
پس از سخنرانی و خیرمقدم استاندار کرمانشاه، دقایق کوتاهی سخنرانی کردم و با انتقاد از اینکه چرا مسئولان اینقدر دیر به فکر راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس برای کرمانشاه افتاده اند گفتم:
 
متأسفانه اکنون برخی از جوانان از حقیقت رشادت بیش از ۱۰ هزار شهید استان، جانبازی بیش از ۲۰ هزار رزمنده و فداکاری بیش از ۱۷۰ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس اطلاع کافی ندارند، بنابراین شناساندن فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس به این جوانان، همت جهادگونه مسئولان ذی‌ربط را می‌طلبد.
این استان در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۱۲۰۰ مرتبه مورد حملات بمباران موشکی و هوایی از سوی رژیم بعث صدام قرار گرفت. بیش از ۱۱۰۰ نفر از بانوان استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و لذا باید به نقش زنان در عرصه دفاع مقدس نیز بسیار پرداخته شود.


در بیان مظلومیت مردم استان کرمانشاه همین نکته کافی است که مسئولان فرهنگی مربوطه پس از 28 سال از پایان جنگ تازه به فکر احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس درکرمانشاه افتاده اند، در شرایط کنونی خیلی از استانهای مجاور کرمانشاه مانند همدان در احداث این مرکز فرهنگی بسیار جلوتر از کرمانشاه هستند.
دلاورمردی و رشادت رزمندگان و زنان و مردان کرمانشاه در دفاع از انقلاب و در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی، استان کرمانشاه را تبدیل به یک قطب دفاعی و امنیتی مهم برای نظام کرده است.
در شرایط کنونی نیز استان کرمانشاه با داشتن مرز مشترک با عراق یک نقش امنیتی مهمی را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایفا می‌کند، مردم استان کرمانشاه در حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران و تأمین امنیت پایدار کشور و حفظ استقلال، هویت اسلامی و ملی و تمامیت ارضی کشور یک نقش اساسی و حیاتی داشته اند. نقش نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، شیرمردان و شیرزنان ایرانی در پیروزی اهداف انقلاب اسلامی یک نقش کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر است.
در ادامه نظرات خودم را در رابطه با محتوا و سازه باغ موزه دفاع مقدس ارائه دادم و گفتم:
پیشنهاد بنده این است که این مرکز با عنوان باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نامگذاری گردد و در آن به نقش مردم استان کرمانشاه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخته شود.
از طرفی سازه و ساختمان این باغ موزه با به نحوی ساخته شود که با فرهنگ اسلامی ایرانی تطابق داشته باشد و از نظر استحکام بسیار بادوام باشد، در رابطه با محتوای این باغ موزه نیز باید مسئولان فرهنگی مربوطه طوری اقدام کنند که ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد به درستی به نسل جوان منتقل شود.
از نظر محتوایی نیز محصولات فرهنگی این موزه باید برای رساله دانشجویان دکتری و فوق لیسانس قابل استفاده باشد، در رابطه با انتخاب مدیر این باغ موزه و راویان دفاع مقدس نیز باید به دقت شود و از راویانی برای انتقال ارزشهای دفاع مقدس استفاده شود که خود تجربه جنگ و ایثار را چشیده باشند.
امیدواریم دولت در رابطه با شروع عملیات اجرایی احداث این باغ موزه با یک مدیریت جهادی و بودجه مناسب ورود پیدا کند، از استاندار محترم استان تقاضا داریم که در طول این ۴ سال مدیریت خود، باغ موزه را به بهره‌برداری برساند.
برای پیشبرد هر چه سریعتر این پروژه باید تمامی دستگاه‌های متولی همکاری کنند و در این رابطه یک همگرایی و وحدت خوبی در بین مسئولان استانی به وجود بیاید، زیرا لیاقت مردم استان کرمانشاه چه در موضوع پیشرفت و آبادانی و چه در اجرای هر چه سریعتر این چنین پروژه‌هایی بسیار بیشتر از شرایط کنونی است.
از دولت و مدیریت ارشد استان تقاضا داریم که هر چه سریعتر طرح گرمسیری را در این استان مرزی به سرانجام برسانند، برای اجرای این طرح بیش از ۸ میلیارد دلار اعتبار تخصیص داده شده که بیشترین سهم آن مربوط به استان کرمانشاه می باشد.
متأسفانه اجرای طرح گرمسیری در استان کرمانشاه در طول ۴ سال گذشته هنوز به سرانجام نرسیده است، اجرای درست این طرح به طور قطع در کاهش نرخ بیکاری و بحرانهای بی‌آبی استان تأثیرات قابل توجهی بر جای خواهد گذاشت.
سپس از افتتاح نمایشی ایستگاه راه آهن کرمانشاه انتقاد کردم و گفتم دولت هر چه سریعتر باید این راه‌آهن را تکمیل و به مرز خسروی متصل کند زیرا در صورتی که این راه‌آهن به خسروی متصل شود امکان اتصال استان به مدیترانه و آسیای مرکزی برای صادرات کالاهای ایرانی به این مناطق فراهم خواهد شد.
هر دولتی که بر روی کار می‌آید تنها به معرفی ظرفیتهای استان از لحاظ قطب کشاورزی و گردشگری می‌پردازد در حالی که دولت باید به جای این حرفها تمرکز خود را بر روی رفع مشکلات بیکاری استان قرار دهد.
پس از اتمام برنامه مراسم کلنگ زنی انجام شد.

 

ساعت 15:30 به قرارگاه عملیاتی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب کشور رفتم و در جمع فرماندهان محترم این قرارگاه و یگان های تابعه حضور یافتم.
پس از شنیدن گزارش فرمانده محترم قرارگاه حدود 45 دقیقه برای آن عزیزان صحبت کردم.
گفتم اساس کار و تصمیم گیری فرمانده اطلاعات درست و یک یگان آماده است که در صورت ابلاغ مأموریت از طریق سلسله مراتب، همجون عقاب بالای سر دشمن حاضر باشد.
توصیه کردم در خطوط مرزی که مستقر هستند، تا حد امکان به مردم کمک کنند. ارتش ما باید مردمدار و مردمیار باشد البته در حد توان و بضاعت خودش. ارتش ما یک ارتش محبوب و مردمی است. ما و شما هم از جنس همین مردم هستیم و از قشر پایین و متوسط جامعه به اینجا رسیده ایم.