شنبه, 23 مرداد 775 19:45

نیروهای مسلح از آمادگی کاملی برای «غافلگیری استراتژیک دشمن» و ضربه به متجاوزین در «جغرافیای فراملی» برخوردار هستند

یکشنبه 7 آبان 1396

ساعت 8 صبح جلسه تاریخ شفاهی خاطرات دفاع مقدس را برگزار کردم. همچنان دارم مطالب خودم را از مقطع عملیات والفجر 8  بیان می کنم.

ساعت 11 جلسه ای با دکتر علیپور و آقای انجمنی داشتم. آقای انجمنی دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه جامع امام حسین(ع) است که با راهنمایی اینجانب و مشاورت دکتر علیپور، در حال تنظیم رساله دکتری اش با موضوع  «بحران های ژئوپلیتیکی جهان اسلام با مطالعه موردی یمن» است. در این رابطه به او کمک کردیم.
امیرسرلشکر موسوی فرمانده محترم کل ارتش برای نهار میهمان اینجانب بود. مطالبی را برای ایشان بیان کردم، امیر موسوی فرمانده ای مؤمن، خردمند و شجاع هستند.
گفتم قبلا ما با «کلاشینکف» و «آر.پی.جی7» می جنگیدیم اما امروز در کارزار سوریه، دشمن با موشک کورنت به تویوتای ما حمله می‌کند، در کل ماهیت تهدیدات علیه ایران نسبت به جنگ تحمیلی هشت ساله بکلی تغییر کرده و ما باید خودمان را برای مقابله با تهدیدات نوین آماده کنیم. اینکه مثلاً هواپیمای جنگنده آمریکایی از مرز افغانستان یا عراق با موشک کروز توانایی هدف قرار دادن شهرهای مرکزی ایران را دارد، پیچیدگی تهدیدات آینده را به ما گوشزد می کند.
البته بحمدالله نیروهای مسلح مقتدر و هوشمند ما چندلایه دفاعی برای کشور درجهت مقابله با هر سناریو و تهدیدی ازجانب آمریکا، رژیم صهیونیستی و ائتلافی از کشورهای منطقه آماده کرده اند و از آمادگی کاملی برای غافلگیری استراتژیک دشمن و ضربه پشیمان کننده به متجاوزین در جغرافیای ملی، منطقه ای و بین المللی برخوردار هستند.