شنبه, 10 مهر 775 11:53

توصیه های مهم به پاسداران جوان

دوشنبه 20آذرماه 1396

ساعت 8 صبح کلاس درس جغرافیای نظامی ایران را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار کردم. یکی از دانشجویان کنفرانس خودش را با موضوع بررسی تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران ارائه داد.
 

بعد از کنفرانس دانشجو نکاتی را درباره رژیم صهیونیستی بیان کردم. دشمنی رژیم صهیونیستی با ایران حتی از دشمنی آمریکا علیه ما هم جدی تر است و خواست ما نابودی رژیم صهیونیستی است و آنها هم چنین هدفی را در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران دنبال می کنند.
در ادامه به سناریوهای تهدیدات رژیم صهیونیستی و تحرکات زیردریایی های آنها، وضعیت موشکی، پدافندی و جنگنده های آنها پرداختم. گفتم در هر دسیسه و توطئه ای علیه ایران، چه در حوزه اقتصادی، چه در حوزه سیاسی و چه امنیتی، رژیم صهیونیستی شریک است.
موارد دیگری را از آسیب پذیری های استراتژیک این رژیم نامشروع بیان کردم.
پس از کلاس به دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) رفتم و در جمع پاسدارانی که به تازگی به سپاه پاسداران پیوسته اند و آموزش بدو ورود را طی می کنند سخنرانی کردم.


موضوع سخنرانی اینجانب تشریح عملیات والفجر8 بود. پس از شرح کامل عملیات، حدود نیم ساعت به سوالات دانشجویان پاسدار پاسخ دادم. در آخرین سوال یکی از دانشجویان خواسته بود که در مورد پاسدارای از انقلاب و نظام اسلامی به آنها توصیه هایی کنم.
 
گفتم: این سوال بسیار سختی است. ابتدا به شما تبریک می گویم که راه خوب و هدف بزرگی را انتخاب کرده اید. اگر مخلصانه و با هدایت الهی بتوانید این راه پاسداری را تا انتها طی کنید عاقبت بخیر خواهید شد و خیر دنیا و آخرت شما در همین پاسداری از اسلام است. آن روزی که حضرت امام فرمودند «کاش من هم یک پاسدار بودم»، من در محضر ایشان بودم. باورکنید اشک در چشمان امام جمع شده بود، امام اهل تعارف نبود. این جمله را امام با آن عظمت و جایگاه نیابت امام زمان بیان فرمودند. پاسداری از اسلام خیلی خوب است. خیر دنیا و آخرت شما در پاسداری از اسلام است.
اما باید بدانید که پاسداری کار سختی است. الان به قول معروف بدن‌هایتان داغ است و شاید متوجه نشوید. امثال بنده که حدود 40 سال است در کسوت پاسداری مشغول خدمت هستیم می دانیم که این انقلاب چه مسیر دشوار و پر پیچ و خمی را در این 40 سال طی کرده است. عزیزان من، اگر آگاهانه به این مسیر آمدید موفق می شوید. من آگاهانه به این راه آمدم. سال 57 من 26 سال سن داشتم و فارغ التحصیل دانشگاه بودم. 2 سال افسر وظیفه تیپ هوابرد بودم. وقتی هم که خواستم ازدواج کنم به همسرم گفتم من پاسدارم و ممکن است شهید بشوم، شما می توانید با این موضوع کنار بیایید؟ که ایشان پذیرفت اما شرط گذاشت که هرزمان برای آزادی قدس رفتیم، تا هرکجا که امکان داشت مثلا تا سوریه ایشان همراه باشند. بنابراین پاسداری از انقلاب کار بسیار سختی است. پاسداری یک چارچوب و اصولی دارد که دشواراست. برای اینکه این سختی ها را بتوانید تحمل کنید باید به قرآن و اهل بیت علیهم السلام معرفت پیدا کنید و به آنچه می دانید عمل کنید.
عزیزان من ولایت فقیه را درک کنید. امام را بشناسید، مقام معظم رهبری را بشناسید. شناخت رهبری و ولی فقیه خیلی مهم است. به ولی فقیه عشق بورزید. باور کنید خیلی از سیاسیون و حتی برخی از علماء هم ولایت فقیه را درست نشناختند. اینکه
می بینید بعضی از سیاسیون از رهبری زاویه می گیرند، برای این است که ولایت فقیه را نمی‌شناسند. شخص ولی فقیه را باید بشناسید. خیلی مهم است. دوست داشتن رهبری خیلی مهم است. باور کنید من که به آقا نزدیک هستم، گاهی که فشارهایی به ما می آید، همین که دست آقا را می بوسم قلبم قوت می‌گیرد، واقعا رهبری یک نعمت هستند. رهبری را بشناسید. من چهره آقا را که می بینم، متوجه می شوم که آقا الان ناراحت هستند، خوشحال هستند، فهم بنده از سخنرانی های رهبری متفاوت است. آقا یک کلمه که می فرمایند من متوجه می شوم که منظورشان چیست.
توصیه من این است به آنچه که می‌دانید عمل کنید و به آنچه نمی دانید احتیاط کنید. به واجبات عمل کنید و از گناهان به شدت بپرهیزید.
در انتخاب همسر دقت کنید، زن های خوب، دست مردها را می گیرند و به بهشت می برند، زن های ناخوب همسرانشان را به جایی دیگر می برند و برعکس هم هست.
زنِ خوبِ فرمانبرِپارسا
کند مرد پاسدار را پادشاه
در انتخاب زن خیلی دقت کنید و از خدا کمک بگیرید و از پدر و مادرتان بخواهید برای انتخاب زن خوب برای شما دعا کنند. به هسمرانتان احترام بگذارید. در خانه فرمانده نباشید. همواره و هرروز عشق و علاقه خودتان را به همسرانتان ابراز کنید.
تاریخ کشورتان را بخوانید. حداقل تاریخ 200ساله یا 500ساله را بدانید. تاریخ اسلام را مخصوصاً اواخر عمر حضرت رسول(ص) را بشناسید. عصر امیرالمؤمنین را مطالعه کنید. عصر ظهور را درک کنید، امام زمان را بشناسید. شاید آنچه که در یمن و سوریه و عربستان و عراق و منطقه رخ می دهد، نشانه هایی از زمینه های عصر ظهور باشد. کتاب عصر ظهور حجت الاسلام والمسلمین کورانی را بخوانید، به شما کمک می کند که عصر ظهور را بشناسید و خودتان را برای سربازی آماده کنید.
جغرافیای کشورتان را بشناسید. بنده به عنوان یک پاسدار کشورم را مثل کف دست می شناسم، من هرسال دانشجویانم را سفر علمی می برم، چوم آنها باید سرزمین خود را بشناسند. مردم کشور را بشناسید. آذری ها را کردها را، لرها را، عرب ها را، بلوچ ها را، ترکمن ها را، بندری ها را، سیستانی ها را، بختیاری ها را، همه اقوام ایران‌زمین را بشناسید و به آنها عشق بورزید. مردمدار و مردمیار باشید. مردم باید شما را دوست داشته باشند. سپاه بدون مردم قدرت ندارد. سپاهی ها باید یک دستشان در دامان قرآن و دست دیگرشان در دست مردم باشد.
ما پاسداران، مردمی هستیم، ما از بین مردم به اینجا رسیدیم، از داخل همین کوچه و خیابان آمده ایم. برخی ها برداشتی که از ما پاسداران دارند ممکن است درست نباشد، در خانه و محله بهترین باشید. از نظر اندیشه، تفکر و اخلاق و عملکرد بهترین باشید.
به خدا قسم شهید علی رضائیان فرمانده قرارگاه حمزه بود خودش جارو می کرد، سفره پهن می کرد، آخرین نفری که پای سفره می نشست و اولین نفری که بلند می شد، شهید علی رضائیان بود.
پاسداران باید غیرت و شجاعت داشته باشند، اگر شجاعت ندارید در سپاه نمانید. جنگیدن شجاعت می خواهد، آن روزی که دستور می دهند به دشمن حمله کنید تردید نکنید.
من روز 23 اردیبهشت سال 59 در سنندج، فرمان حمله از سه محور را برای ازادسازی شهر سنندج دادم. ساعت 4 صبح از دو محور حمله آغاز شد یکی از محورها حمله نکرد. با همان دو محور شهر را آزاد کردیم، همان روز فرمانده محور سوم را خواستم گفتم چرا حمله نکردید؟ گفت برادر رحیم قرآن را باز کردم، استخاره کردم خوب نیامد، گفتم خیلی خوب، ما هم شما را بدون استخاره عزل می کنیم و فلانی را فرمانده می گذاریم. عزیزان من با استخاره نمی شود جنگ را اداره کرد.