سه شنبه, 18 آبان 775 21:19

امروزه حفظ امنیت و بقاء ملی صرفا به حوزه دفاع و امنیت محدود نمی شود

دوشنبه 25 دی ماه 1396

صبح امروز به عنوان دبیر علمی، جلسه کمیته علمی همایش معماری دفاعی امنیتی در افق 1404 را در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار کردم. سردار دکتر بکایی، سردار دکتر شکری پور، سردار دکتر فرزندی و اساتیدی ازدانشگاههای مختلف در جلسه حضور داشتند. در مورد محورها و اهداف برگزاری این همایش که قرار است سال آینده برگزار شود تبادل نظر کردیم.
 
در این جلسه گفتم مباحث دفاع و امنیت و حفظ و بقاء ملی و ارزش ها و منافع ملی و پیشرفت کشور، دیگر صرفاً به حوزه های نظامی محدود نمی شود بلکه مجموعه ای از عوامل و مؤلفه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و پیوندهای میان نخبگان و مردم در کنار عوامل دفاعی و امنیتی در حفظ و بقاء ملی تأثیرگذار است. بنابراین در تنظیم محورهای همایش باید نگاهی همه جانبه داشته باشیم.
ساعت 10:30 به عنوان رییس هیئت امنا در جلسه هیئت مدیره خیریه یاران محسنین که بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان را تحت پوشش اقدامات خیریه دارد شرکت کردم. این جلسه را با میزبانی یکی از سهامداران مؤسسه آسیاتک که از خیّرین بنام می باشد برگزار کردیم. بحمدالله نتایج خوبی حاصل شد و زمینه پشتیبانی لازم را برای اجرای برنامه های حمایتی در روستاهای محروم استان سیستان و بلوچستان جلب کردیم.
 
بعد از جلسه هم فرصتی پیش آمد تا بازدیدی از بخش های مختلف آسیاتک داشته باشیم که پیشرفت ها و حوزه فعالیت آنها در بخش های گوناگون چشمگیر بود.


 
 
بعد از ظهر به دفتر رفتم. جلسه ای با چندتن از فرماندهان فعلی و سابق نیروهای مسلح داشتم. در مورد مسائل نیروهای مسلح صحبت کردیم.