پنج شنبه, 04 آذر 775 22:22

بازدید از حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)

دوشنبه 9 بهمن 1396

ساعت 8 صبح جلسه ای با برخی از فرماندهان و مسئولان نظامی داشتم.
بعد از آن به اتفاق همسرم خانم دکتر شبابی از حوزه علمیه خواهران حضرت ولی عصر(عج) که به همت فرزندان خلف مرحوم آیت الله میرخان یک دختر و دو پسرساخته شده است، بازدید کردیم.
 


مهندس میرخان و خواهر محترمشان می گفتند می خواهند جمعی از اساتید دانشگاهی حوزوی را با موضوع دین، فلسفه و اخلاق در این مکان جمع کنند و مباحث روز را انجام دهند و به صورت رسانه ای پخش کنند. همچنین در این مباحث دانشجویان و طلبه ها نیز حضور داشته باشند. البته توضیح مفصلی دادند.
 سپس از بخش های مختلف این حوزه از جمله کتابخانه غنی و قدیمی آن که برخی از کتاب های آن برای حدود 200 سال قبل به صورت خطی بود، بازدید کردم و در جلسه ای با فرزندان مرحوم آیت الله میرخان شرکت کردم. گزارشی از برنامه های خود ارائه دادند. در انتها توصیه هایی به آنها کردم:
با این پشتوانه روحی و معنوی مرحوم آیت الله میرخان می توانید جلو بروید. پشتوانه معنوی و عزم و اراده شما محکم است. شما با ساختن این ساختمان در این وضعیت اقتصادی، کار بزرگی انجام داده اید و ما این را می فهمیم. اساس کار با آن نیت الهی و عزم و اراده شما خیلی خوب است و ان شاءالله با توسل به حضرت رسول(ص)و اهل بیت(ع) شما پیش خواهید رفت.
هدف را آرمانی گرفته اید، کمی باید واقع بینانه عمل کنید. من آرمان گرایی را قبول دارم اما در عمل باید واقع بین باشیم و واقعیت های جامعه را در نظر بگیریم. طرحهایتان را روی کاغذ بیاورید و اینکه چند استاد و طلبه دارید و موضوع اصلی کارتان چیست. فلسفه اخلاق، دین و سیاست را من قبول دارم اما اینها اهداف بزرگی است.
پیشنهادم برای شما این است که از یک نمونه کوچک شروع کنید با موضوعاتی که جامعه درگیر آن است. ما نباید فضایی فکر کنیم باید بدانیم که مشکلات مردم چیست. چرا عده ای از جوانان دین گریز شدند؟ شما در یک نمونه کوچک کار را شروع کنید و در خلال کار خودتان را اصلاح و تکمیل کنید.
شما این مجموعه را ساخته اید اما مهمتر، اساتید و طلبه هایی است که به اینجا می آیند.
موضوعات مورد بحث را هم مطابق با نیازمندی های فکری دانشجویان و طلبه ها و جوانان تنظیم کنید و مسائل و پشتوانه مالی و رسانه ای را که می خواهید مورد استفاده قرار بدهید به خصوص شبکه های مجازی را مورد توجه قرار دهید.