چهارشنبه, 08 دی 775 08:46

سفر به استان گلستان و دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس

شنبه 12 اسفندماه 1396

ساعت 6 صبح راهی شهرستان گرگان شدم. ساعت 10 به دعوت سردار صادقی فرمانده فهیم، مؤمن و شجاع سپاه نینوای استان گلستان در محفل اُنس و مودّت فرماندهان و مدیران پیشکسوت سپاه نینوای استان گلستان، سخنرانی کردم.
بیش از 500 نفر از فرماندهان فعلی و پیشکسوتان سپاه استان گلستان و خانواده های معظم شهدا در برنامه حضور داشتند.
 


موضوع صحبتم تبیین رقابت های استراتژیک در منطقه غرب آسیا با تأکید بر آخرین تحولات سوریه بود.
گفتم به ندرت می توان منطقه ای را در مقیاس جهانی به اهمیت غرب آسیا پیدا نمود که لایه های ژئوپلیتیک، ژئواکونومیک و ژئواستراتژی در آن جمع شده باشد. این منطقه هم اکنون محل رقابت ژئواستراتژیک قدرت های جهانی و منطقه‌ای است که سوریه یکی از عرصه های بروز و ظهور این رقابت است.
پس از ارائه تحلیلی از اهمیت منطقه غرب آسیا به تحولات سوریه پرداختم و گفتم از همان ابتدا مقصود اصلی آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا، عربستان، امارات، اردن و ترکیه ایجاد بحران در منطقه و هدف قرار دادن استقلال، هویت ملی، تمامیت ارضی و نابودی تمامی زیر ساخت های عرصه‌های سوریه بوده که با شکست حداکثری مواجه گردیدند و هدف سقوط دولت سوریه بعد از 85 ماه عقیم مانده است.
در ادامه تأکید کردم آمریکایی ها به صورت مستقیم و خارج از حقوق بین الملل و بدون اعتنا به شورای امنیت سازمان ملل به سوریه لشکرکشی کرده اند که امیدواریم دولت، ارتش و نیروهای مردمی سوریه آنها را از شرق فرات بیرون برانند و تمامیت ارضی خودشان را حفظ کنند.
اگرچه ارتش سوریه و محور مقاومت باید به عملیات های پیروزمندانه خودشان ادامه بدهند اما از نظر اینجانب در ادامه جهاد مسلحانه مردم و ارتش و دولت مقاومت آقای بشار اسد راه حل سیاسی را هم بایستی دنبال کند.
گفتم از نظر حقوق بین الملل علاوه بر آمریکا، ترکیه هم به سوریه تجاوز کرده و حاکمیت ملی سوریه را نقض کرده است.


 
در ادامه تأکید کردم:
همان طور که حضرت امام خمینی(ره) با دولت آمریکا مقابله می کردند هم اکنون مقام معظم رهبری هم مقابل زیاده خواهی های دولت آمریکا ایستاده اند. تدابیر راهبردی مقام معظم رهبری زمینه را مهیا ساخت تا روسیه به میدان سوریه وارد شود و روس ها پشتیبانی هوایی خوبی را در عملیات های آزادسازی شهرهای سوریه انجام دادند.
در ادامه با تشریح پیشرفتهای دفاعی ایران در عرصه هوافضا، به حوزه پهبادها اشاره کرد و با بیان اینکه هم اکنون در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین در وضعیت مطلوبی قرار داریم، گفتم:
در عملیات حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقر تروریست های تکفیری داعش در دیرالزور، هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوافضای سپاه در شب به پرواز درآمدند و مختصات اهداف را تعیین کردند و موشک های ما نیز به صورت دقیق به اهداف تعیین شده اصابت کردند که این نشان دهنده دقت و قدرت موشکی بالای ما است.
در بخش دیگری از صحبتهایم با اشاره به برخی از سیاسیون و مسئولانی که دچار سوء عاقبت شدند، عاقبت بخیری را امری مهم برای پاسداران دانست و با برشماری راههای کسب عاقبت بخیری گفتم:
اولین راه این است که خودتان را در بُعد اندیشه و تفکر، ثابت قدم در صراط مستقیم الهی بدارید. رابطه خودتان را با خدا، قرآن، نماز جماعت، مساجد، علماء تقویت و ایمان و اعتقادات اسلامی را در خودتان حفظ کنید.
 
از اخلاق و رفتارتان با همسر، فرزندان و همسایگانتان و عموم مردم مراقبت کنید. شما پاسداران از بطن جامعه و از میان همین مردم برخاستید و تا آخرین لحظه عمرتان باید مردمدار و مردمیار باشید، ما هرچه داریم از شهدا و مردمی است که حقیقتاً بزرگترین مدافع انقلاب اسلامی هستند.
سپس به پیام اخیر مقام معظم رهبری پس از حماسه راهپیمایی 22 بهمن سال 1396 اشاره کردم و گفتم:
مقام معظم رهبری در آخرین جمله آن پیام، فرمودند مسئولان از مردم عقب نیفتند. واقعا مردم پای کار انقلاب هستند اما گویا برخی از مسئولان  در حوزه کارآمدی و خدمت به ویژه نسبت به محرومان و طبقات ضعیف از مردم عقب افتاده اند.
سپس خاطره ای از امام خمینی(ره) بیان کردم که به فرزندشان مرحوم حاج احمد فرموده بودند همان طور که سیب از درون کِرم می افتد، انقلاب ما هم ممکن است از درون آسیب ببیند.از نظر من  موریانه‌هایی که ممکن است درون انقلاب اسلامی بیفتند همان نفوذی هایی هستند که در برخی از دستگاهها نفوذ کرده اند.
در پایان به آنها پیشنهاد تشکیل مجمع نخبگان استان گلستان را دادم.
پیشنهاد می کنم نخبگان استان گلستان را شامل اساتید، فعالان بخش خصوصی، دولتی و تعاونی ها را دور هم جمع کنید و مجمع نخبگان را راه اندازی نمایید و برای حل مشکلات این استان از توان بخش خصوصی که انگیزه بالاتری نسبت به بخش دولتی دارد استفاده کنید. مجمع نخبگان استان گلستان اگر تشکیل شود می تواند به دولت در اجرای موفق برنامه ششم توسعه کشور در این استان کمک نماید تا شاهد رفع مشکلات معیشتی، بیکاری، اعتیاد، افزایش نرخ درآمد سرانه مردم یا استقرار کارخانجات صنعتی و تولید و کمک به بخش کشاورزی استان که تحقق بخش سیاست اقتصاد مقاومتی است باشیم.
بعد از ظهر به اتفاق سردار صادقی، به منزل سردار شهید مصطفی خوش محمدی و پاسدار شهید افشین ذورقی که هر دو در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسیدند رفتم و با خانواده معظم این دو شهید دیدار کردم.
در هر دو دیدار، گفتم با تمام وجود اعتقاد دارم شهدا زنده هستند و ما را می بینند.
 
چندسل قبل فرزند یکی از شهدا نزد من آمد که بنده با آغوش باز با او برخورد کردم، شب در خواب دیدم پدر آن شهید من را در آغوش گرفت و فشرد، زمانی که از خواب برخاستم گرمای بدن آن شهید و فشار آغوش او را روی بدنم احساس می کردم.
چندتن از نزدیکان اینجانب در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و من از نزدیک شاهد صبر و استقامت همسران، مادران و پدران شهدا بوده ام.
خداوند، شهدا و همسران شهدا را برگزیده است و ازدواج شما و همسرتان یک ازدواج الهی است، چون خداوند سرنوشت همسران شما را می داند و همان گونه که شهدا عزت دارند، همسران و فرزندان شهدا هم عزتمندند.


 
 
 
 
سپس با اشاره دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با وزیر اوقاف سوریه که خطاب به آنها فرمودند «شما روزی در قدس نماز جماعت می خوانید» گفتم:
شهدای هشت سال دفاع مقدس راه کربلا را باز کردند، و ان شاءالله شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهند کرد و آن جمله حضرت امام که فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد محقق خواهد شد.
پس از دیدار با این دو خانواده شهید، به شهرستان علی آباد کتول رفتم و با همسر و فرزندان سردار شهید شعبانعلی رحیمی فرمانده اسبق سپاه شهرستان نور در دوران دفاع مقدس نیز دیدار کردم.