یکشنبه, 04 ارديبهشت 776 23:31

مسئولان کشور باید از ظرفیتهای بومی در توسعه سیستان و بلوچستان استفاده کنند

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397

امروز به اتفاق اعضای هیئت مدیره اتحادیه انجمن های علوم جغرافیایی از گلزار شهدای زابل و قبر مطهر شهید قاسم میرحسینی قائم مقام فرمانده لشکر 41 ثارالله در دفاع مقدس، چاه نیمه، روستای قلعه نو و پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه زابل بازدید کردیم. در پایان نیز تفاهمنامه همکاری علمی میان اتحادیه انجمن های علوم جغرافیایی و دانشگاه زابل امضاء شد.  انصافاً ریاست دانشگاه زابل و اساتید این دانشگاه یکی از مهمترین ظرفیتها و توانمندی های علمی و عملی برای پیشرفت زابل هستند و ای کاش مسئولان کشور در تهران از این ظرفیتهای بومی در برنامه ریزی آمایش سرزمین و توسعه شهرستان های زابل و سیستان و بلوچستان بهره می گرفتند و یا حدأقل از آنها مشاوره علمی می گرفتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ساعت 13 از زابل راهی زاهدان شدم. قبل از پرواز به تهران، جلسه ای با معاون هماهنگ کننده، معاون اطلاعات و معاون عملیات قرارگاه قدس سپاه داشتم. در مورد تهدیدات امنیتی و نظامی این استان از مرزهای شرقی و آمادگی قرارگاه صحبت کردیم. ساعت 16 به تهران بازگشتم.
اتحادیه انجمن های علوم جغرافیایی متشکل از انجمن های جغرافیا و برنامه ریزی شهری ایران، انجمن جغرافیا و برنامه ریزی مرزی ایران، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی ایران، انجمن ژئوپلیتیک ایران، انجمن مخاطره شناسی ایران، انجمن ایرانی ژئومورفولوژی، انجمن سامانه‌های اطلاعات مکانی ایران، انجمن گردشگری ایران، انجمن پدافند غیر عامل ایران، انجمن سنجش از دور، انجمن توسعه روستایی و انجمن اقلیم شناسی، از سال ١٣٩٦ تأسیس شده است. امیدواریم بتوانیم با کمک فکری و استفاده از دانش و تجربه اساتید ممتاز علوم جغرافیایی، برای حل قسمتی از مشکلات استان سیستان و بلوچستان مشورت بدهیم.