شنبه, 10 ارديبهشت 776 16:07

سرمایه‌های انسانی از ارکان قدرت ملی کشورها هستند

یکشنبه 16 اردیبهشت 1397

ساعت 8 تا 10 صبح در جلسه شورای حوزه دستیاری شرکت کردم. بعد از آن به ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی رفتم و در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه حفاظت شرکت کردم.
دکتر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، سردار نصیری فرمانده سپاه حفاظت و خانواده های معظم شهدا در برنامه حضور داشتند. حدود نیم ساعت برای حاضران سخنرانی کردم و گفتم:
اوایل پیروزی انقلاب ما از حیله دشمنان غفلت کردیم و بزرگانی همچون شهید بهشتی، شهید مطهری و شهید رجایی را از دست دادیم.
 
 هم اکنون نیز سایه شوم ترور بر سر این ملت قرار دارد، چه کسی قبول می‌کند که رژیم صهیونیستی پشت سر ترور دانشمندان هسته‌ای ما نباشد، ضمن اینکه شیوه ترور این دانشمندان و بمب‌های به کار رفته در ترور این شهدا، کاری بسیار حرفه‌ای بوده است که از خارج کپی برداری شده بود.
سپاه حفاظت انصار‌‌المهدی طی سال‌های پس از تاسیس آن اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است، این سپاه، فعالیت‌های ارزنده‌ای در جهت حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام انجام داده، پس از اینکه مسئولیت حفاظت از دانشمندان هسته‌ای به سپاه واگذار شد دشمن تا امروز نتوانسته، هیچ دانشمندی را ترور کند. سرمایه‌های انسانی یک کشور از ارکان قدرت ملی آن هستند و حفاظت از شخصیت‌ها کار مهمی است که هر حکومتی برای حفظ منافع ملی‌اش به آن احتیاج دارد.کار حفاظت از شخصیت‌ها کاری تخصصی و پیچیده است که احتیاج به هوشمندی، نبوغ و شجاعت دارد که سپاه انصارالمهدی پرونده درخشانی در این موضوع بر جای گذاشته است.


 
در بخش دیگری از سخنانم با اشاره به پیروزی‌های جمهوری اسلامی در منطقه و شکست‌های پی‌درپی آمریکا گفتم:
تا قبل از پیروزی انقلاب روحیه مقاومت و ایستادگی در ملت‌های منطقه وجود نداشت. پس از آن ملت‌های منطقه به این نتیجه رسیدند که مسیر ملت ایران مسیر دستیابی به استقلال و آزادی است.
پیروزی‌هایی که در سایه فرهنگ جهاد و مقاومت و حفاظت از منافع ملی حاصل شده است، ملت ما را مقتدر کرده و ما امروز با اقتدار کشورمان را مدیریت می‌کنیم. امنیت جمهوری اسلامی از بین رفتنی نیست، جمهوری اسلامی امنیت خود را تامین کرده است و این آمریکاست که منطقه را به آتش کشیده و حضور آنها در منطقه موجب ناامنی است.
  در انتهای مراسم به اتفاق دکتر صالحی و حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی از برخی آثار و کتاب های سپاه حفاظت رونمایی و از شهدا و ایثارگران این سپاه تجلیل کردیم.

پس از مراسم به دفتر رفتم.
بعد از ظهر جلسه ای با دکتر پاپلی یزدی رییس انجمن ژئوپلیتیک ایران داشتم. در مورد همایش ملی دیپلماسی آب صحبت کردیم. با توجه به حرف های جدیدی که توسط اساتید و کارشناسان در آن همایش بیان شد و نتایجی خوبی که از مجموع برگزاری آن به دست آمد، پیشنهاد کردم با توجه به اهمیت آب، موضوع رها نشود و امسال دومین همایش دیپلماسی آب را هم برگزار کنیم.