شنبه, 10 ارديبهشت 776 16:52

در جنگ اقتصادی، با همان مؤلفه ها و عواملی که دفاع مقدس به پیروزی رسید، بر دشمنان غلبه خواهیم کرد

چهارشنبه 2 خرداد 1397

صبح به دانشگاه علوم انتظامی امین رفتم. کمیسیون تخصصی دفاعی، مرز و دافوس را برگزار کردم. پس از آن راهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم. مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر به همت بسیج این وزارتخانه برگزار شد. حدود نیم ساعت برای حضار سخنرانی کردم.
 
 گفتم 36 سال قبل در چنین ایامی یکی از بزرگترین حماسه ها یعنی آزادسازی خرمشهر رخ داد.
سالروز این پیروزی بزرگ فرصتی برای بازخوانی و بازپروری روح مقاومت و مجاهدت ملت ایران در عبور از گذرگاههای خطیر تاریخی برای دست‌یابی به اهداف و آرمان‌های بلند نظام و پیشرفت و رفاه و امنیت ملی است.
 
در مقطع کنونی که ماشین تبلیغاتی دشمنان خارجی و برخی از ناآگاهان و معاندان داخلی، امید، نشاط و روحیه مقاومت اسلامی مردم و جوانان ما را هدف قرار داده،  بازخوانی حقایق و واقعیت‌های سالهای 61 به بعد در ابعاد پیروزی دفاع مقدس و استقامت و صبوری ملت ایران در برابر فشارها و جنگ روانی و فشارهای اقتصادی آن زمان، امروز برای جوانان و آحاد ملت ما عبرت آموز است.
در فضای کنونی جامعه و برای عبور از چالش های اقتصادی و اجتماعی، همان عوامل قدرت ملی که موجب پیروزی‌های بزرگ مثل فتح خرمشهر شد، می تواند برای ملت رشید و قهرمان ما و مسئولان نظام الگویی کارساز باشد.
در ادامه مؤلفه های پیروزی دفاع مقدس را این طور برشمردم:
1)   اتکال ملت بزرگ ایران و رزمندگان دفاع مقدس به قدرت و نصرت الهی.
2)   رهبری خردمندانه و شجاعانه امام خمینی(ره).
3)   وحدت و انسجام درونی همه اقوام و جناح ها و گروهها با محوریت حضرت امام برای مقابله با دشمنان فرامنطقه ای و رژیم بعث عراق جهت کسب پیروزی.
4)   بالا بودن ظرفیت و آستانه تحمل پذیری و پایداری و صبر و مقاومت مردم هوشمند و دلاور ایران در برابر شدائد و مصیبت ها و غلبه بر یأس و ناامیدی که خواست دشمنان بود.
5)   قدرت برتر فکری فرماندهان سپاه و ارتش در طرح ریزی عملیات های پیروزی آفرین و شجاعت و مجاهدت و ایثارگری رزمندگان در ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی.
 
در ادامه اینطور نتیجه گیری کردم که در مقطع حساس کنونی ملت رشید، مؤمن، صبور، نجیب و انقلابی ایران با نگاه ژرف و واقع بینانه به گذشته تاریخی و حماسی خود و عبرت آموزی از مصاف با دشمنان طی 40 سال گذشته و با اتکا به همان مؤلفه های اقتدار آفرین سالهای دفاع مقدس، به فضل الهی می توانند از شرایط حساس کنونی عبور کنند و با عنایات حضرت بقیه الله الاعظم(عج) به شرایط بهتر و مطلوب تری برسند.
در انتها هم تأکید کردم یکپارچگی و عزم و اراده ملت ایران در راهپیمایی روز قدس امسال، پاسخ قاطعی به اهانت های رییس جمهور و وزیرخارجه آمریکا خواهد بود، طمع آمریکایی ها برای کسب امتیازات بیشتر از ایران و مهار انقلاب اسلامی و یا سرنگونی نظام سیاسی ایران و تسلط مجدد بر ملت ایران، یک توهم و خطای راهبردی منجر به شکست برای آمریکایی ها و صهیونیست ها خواهد شد.
ساعت 18 به حسینیه مقام معظم رهبری رفتم و در برنامه دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با ایشان شرکت کردم. حضرت اقا سخنان بسیار مهمی در رابطه با بدعهدی آمریکا در برجام و بی اعتمادی نسبت به کشورهای اروپایی بیان فرمودند که امیدوارم مسئولان دولتی آنها را درک کنند و به کار ببندند و کشور و ملت را از این وضعیت خارج سازند.