شنبه, 10 ارديبهشت 776 16:59

نیت کرده ام در این اواخر عمر هم فرمان حضرت آقا را با تمام وجود و قوت انجام دهم

یکشنبه 20 خرداد 1397

ساعت 8 صبح به ستاد کل نیروهای مسلح رفتم و در جلسه فرماندهان نیروهای مسلح شرکت کردم. ساعت 11 به دانشگاه عالی دفاع ملی رفتم و در جمع اعضای هیئت امنای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شرکت کردم. فرماندهان دفاع مقدس از ارتش، سپاه و جهاد سازندگی در جلسه حضور داشتند. سردار ظریف‌منش اوامر مقام معظم رهبری در شرفیابی اینجانب مبنی بر لزوم بیان خاطرات و انتقال تجارب دفاع مقدس به کارکنان جوان نیروهای مسلح را برای حاضران در جلسه قرائت کرد.
 
بنده پس از ارائه پیشنهادات اعضاء، جلسه را جمع بندی کردم و گفتم دو سال گذشته اقداماتی در حوزه بیان خاطرات انجام داده‌ام اما امسال با کمک شما می خواهم سازماندهی شده تر به موضوع بپردازم. حضرت آقا تاکنون دو سه مرتبه دیگر به صورت حضوری بنده را در این رابطه توجیه فرمودند. هدف، تحقق فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج علوم و معارف دفاع مقدس و ایجاد یک حرکت عظیم در کشور است. ما این هدف را با مشارکت 20 تا 30 نفر از افراد واجد خصوصیات و شاخص‌های لازم انجام دهیم. این افراد باید وقت و تجربه داشته باشند، دارای قدرت بیان باشند و مطالب را به صورت منصفانه بیان کنند. یعنی نقش سپاه، ارتش ، بسیج و جهاد سازندگی را صادقانه بیان کنند و از انحراف، غلو و اغراق پرهیز کنند. جنگ آنقدر عظمت داشت که نیازی به بزرگنمایی دروغین ندارد.
مراکز آموزشی ارتش، سپاه، بسیج و دانشگاهها محیط مورد نظر ما است. در رابطه با محیط های داخل ارتش، با فرمانده محترم کل ارتش و هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی کاملاً هماهنگ هستیم، مثلاً همین اردیبهشت امسال هیئت معارف جنگ،  2000 دانشجوی افسری را به مناطق دفاع مقدس جنوب برد که من هم 2 روز برای آنها وقت گذاشتم و عملیات کربلای 4 و 5 را شرح و به سؤالاتشان پاسخ دادم.
من نیت کردم فرمان حضرت آقا را در این اواخر عمر هم با تمام وجود و قوت انجام دهم.
درویش بفرما چه شود عاقبت کار         از عاقبت کار کسی نیست خبردار
موضوع بعدی محتوای مورد نیاز و تقسیم کار بین این 20 تا 30 نفر است. محتوا را مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و مرکز معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در اختیار قرار می دهند. من ترجیح می دهم خاطرات دفاع مقدس به صورت تخصصی (زمینی، دریایی، هوایی، بهداشت و درمان ...) و یا عملیات به عملیات(عملیات های زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی) شرح داده شود.


 
بعد از این جلسه منتظر برنامه از ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی هستیم. این برنامه را ما بین 20 نفری که انتخاب خواهند شد تقسیم خواهیم کرد.
بعد از ظهر به دفتر معاون اول قوه قضائیه رفتم و جلسه ای با حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای داشتم.
برای افطار هم میهمان دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بودم. عده از مسئولان سپاه و آیت الله موحدی کرمانی در برنامه حضور داشتند.