شنبه, 10 ارديبهشت 776 17:17

هرگز جای نگرانی و ناامیدی نیست، مشکلات کشور قطعاً حل شدنی است

سه شنبه 29 خرداد 1397

صبح امروز آخرین کلاس درس «ماهیت و تجریه و تحلیل جنگ عراق و ایران و جنگ های اخیر منطقه» را برگزار کردم. در مورد نحوه امتحان و نمره دهی توضیحاتی به دانشجویان دادم. پس از کلاس در جلسه دفاعیه یکی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی شرکت کردم. پس از اینکه دانشجو رساله خودش را با موضوع روابط ایران و چین ارائه داد، به عنوان استاد داور نظراتم را بیان کردم. در نهایت با نظر اساتید رساله با نمره عالی 44/19 پذیرفته شد.


 
ساعت 11 در جلسه مطالعات گروهی دانشجویان دوره دکتری دانشگاه شرکت کردم. دانشجویان پروپوزال تحقیق خودشان را با موضوع «بررسی تطبیقی تغییر گفتمان آمریکا درباره جنگ آینده پس از شکست در جنگ های افغانستان و عراق» ارائه دادند. اینجانب و سایر اساتید راهنما یعنی سردار دکتر آریاپور، سردار دکتر پیری، دکتر کمالی‌پور و دکتر بیگ، ایرادهای پروپوزال را بیان کردیم و یک ماه برای انجام اصلاحات و انجام فصل دوم تحقیق فرصت دادیم.
در پایان جلسه یکی از اساتید در مورد راهکارهای حل مشکلات کشور سؤال پرسید .
گفتم کشور ما ظرفیت های بسیار بالایی دارد و بدون یک قطره نفت هم می توان این کشور را اداره کرد. اما برخی از جریانات خارجی و داخلی معاند می خواهند مردم را نا امید کنند تا فرار سرمایه رخ بدهد، برخی از مردم خانه هایشان را بفروشند و خارج بروند. وظیفه همه ما در این شرایط امید افزایی است. بسیاری از وزرای دولت کنونی دارای کارآمدی هستند. چالش های کشور سخت ولی قابل درمان است.
سال آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی و سه سال بعد انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، اگر مردم درست انتخاب کنند، اگر یک مجلس قدرتمند تشکیل بشود می تواند با قدرت نظارت همه مسئولان را پای کار بیاورد. علاوه بر مردم، شورای نگهبان هم باید درست انتخاب کند. ما باید یک دولت قدرتمند و تابع رهبری داشته باشیم. اصلا جای نگرانی و نا امیدی نیست، ولی باید تلاش را دوچندان کرد، دولت فعلی را هم باید کمک کنیم. بالأخره این دولت تا سه سال آینده در رأس قوه مجریه قرار دارد، من خودم دارم به سازمان برنامه و بودجه کمک می کنیم، به برخی از مسئولان دولتی و هرکسی که درخواست مشاوره می دهد کمک می‌کنم. اگر دولتمردان عقلانیت به خرج بدهند، باید با موافقت رهبری از نیروهای نظامی برای حل مشکلات کشور و مردم کمک بگیرند و نیروهای مسلح را تضعیف نکنند. در همه کشورهای جهان، دولت ها نیروهای مسلح کشورشان را برای ایجاد ثبات و امنیت و قدرت که اساس پیشرفت کشور است، تقویت می کنند.
دستگاه سیاست خارجی ما باید پیروزی های عراق و لبنان و یمن را به برد سیاسی تبدیل کند. بحمدالله در انتخابات لبنان و عراق پیروزی بزرگی حاصل شده است، دو شوک انتخابات لبنان و عراق برای آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و عربستان خیلی سنگین بود.
بعد از ظهر جهت خادمی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به همراه خانواده راهی مشهد مقدس شدم. ان شاء الله اواخر هفته به تهران بازخواهم گشت.
در این سفر جلساتی با فرمانده سپاه امام رضا(ع) و استاندار خراسان رضوی داشتم. اطلاعاتم راجع به استان خراسان و افغانستان بروز شد.