Print this page
شنبه, 10 ارديبهشت 776 17:30

همه ما وظیفه داریم به دولت و قوای دیگر برای حل مشکلات کشور کمک کنیم

چهارشنبه 6 تیر 1397

صبح امروز به وزارت بهداشت رفتم و در نشست نمایندگان بهداری رزمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت کردم. پس از خیر مقدم و ارائه گزارش سردار فتحیان مدیرعامل مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، سخنرانی کوتاهی داشتم.
ابتدا اشاره ای به ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال 1360 در مسجد ابوذر کردم. منافقین کوردل و تروریست، ضبط صوت مجهز به بمب انفجاری از نوع ساچمه را روی تریبون مقابل سینه و قلب آقا  قرار داده بود. فقط چند دقیقه قبل از انفجار یک فردی به صورت کاملاً اتفاقی این ضبط صوت را کمی جابجا کرد. همین باعث شد ضبط صوت به جای اینکه مقابل قلب حضرت اقا منفجر شود، دست راست ایشان را مجروح کند. پس از این انفجار آقا را به بیمارستان بردند. نکته قابل توجه این است که اگر این اتفاق رخ نمی داد، قطعا آقا روز هفتم تیرماه در جلسه حزب جمهوری اسلامی شرکت می کردند و در کنار شهید بهشتی به شهادت می رسیدند.
آیا شما حکمت الهی در این موضوع نمی بینید؟ چه کسی فکر و پیش بینی رهبری حضرت آقا را در آن زمان می کرد؟
گر نگهدار من آن است که می دانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
قُلْ لَنْ يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا  وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ.
در ادامه بحثم با توجه به اقدام ناشایست یکی از رسانه ها در پوشش وارونه صحبتهایم در شیراز که حواشی ایجاد کرد، یک مقدمه مهم بیان کردم و با نکوهش  تلاش تفرقه افکنانه برخی از رسانه‌ها در انعکاس ناقص و وارونه سخنانم، اقدام برخی از رسانه‌ها در تضعیف دولت در شرایط حساس کنونی را بر خلاف منافع ملی دانستم و گفتم:
هم اکنون که مثلث شیطانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود بهدنبال تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران  و ایجاد نارضایتی و القاء ناامیدی در مردم است و با تدابیر مقام معظم رهبری سران قوا در جلسات مشترک برای مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران متحد و به میدان آمده‌اند برای همه ما وظیفه است تلاش کنیم با هماهنگی و هم افزایی و کمک به دولت محترم و قوای دیگر در حل مشکلات و معضلات اقتصادی، نقشه های دشمن در عرصه های جنگ اقتصادی و عملیات روانی را خنثی کنیم و اجازه ندهیم بدخواهان ایران اسلامی، مکنونات درونی و شیطانی خود را با نقل ناقص، جهت دار و موزیانه به افکار عمومی القاء کنند.
 ان شاءالله با همت همه دستگاه ها و همچنین مردم شریف و فهیم در کمک و همراهی  با دولت، با موفقیت و سربلندی از شرایط تحمیلی و مورد نظر دشمن عبور خواهیم کرد.
سپس به مطالب اصلی سخنرانی خودم پرداختم و با طرح این سئوال که چرا منطقه غرب آسیا طی 17 سال گذشته (از 2001 میلادی تاکنون) مورد هجوم آمریکا و بیگانگان قرار گرفته است، گفتم:
 در منطقه غرب آسیا موقعیت های ژئوپلیتیکی، ژئواکونومیکی، ژئوکالچر و ژئواستراتژیکی و عدم ثبات سیاسی برخی دولت ها بر یکدیگر منطبق شده است و به ندرت در هیچ کجای دنیا چنین منطقه ای با مشخصات فوق می‌توان پیدا کرد.
این منطقه در مرحله رقابت قدرتهای بزرگ دنیا (آمریکا، فدراسیون روسیه، هند، چین و اروپا) و قدرتهای منطقه‌ای است و در حقیقت این منطقه هم در مرحله گذار ژئوپلیتیکی Geopolitical transition و هم در حال تحول ژئوپلیتیکیGeopolitical change  به سر می‌برد و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران وزن برتر ژئوپلیتیکی این منطقه است.
این منطقه حدود واسط سه قاره اروپا به آسیا و آفریقا به آسیاست و به شدت تحت تأثیر سیاست های اقتصادی، امنیتی و فرهنگی قدرتهای بزرگ است و امروزه جهان در شرایط ناپایداری راهبردی و رقابت قدرتهای بزرگ برای استقرار نظم ژئوپلیتیکی مورد نظر خود در مقیاس منطقه‌ای و جهانی هستند و بروز تغییر و دگرگونی در الگوها، نظم‌ها و ساختار ژئوپلیتیکی قدیم در منطقه غرب آسیا با فروپاشی نظام‌های سیاسی عراق و افغانستان دچار عدم تعادل و تحول در مناسبات قدرت و سیاست شده است.
در ادامه تحلیلی از وضعیت سوریه، عراق و یمن بیان کردم.
در بخش سوم صحبت هایم با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری برای انتقال تجارب، علوم و معارف دفاع مقدس به نسل جوان، بر ضرورت تدریس درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس در دانشگاههای علوم پزشکی تأکید کردم. گفتم چند سالی است که این درس در دانشگاههای وزارت علوم به صورت 2 واحد اختیاری ارائه می شود و چند سال است دنبال ارائه آن در دانشگاههای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.
در پایان جلسه عکسی یادگاری انداختیم.
 
بعد از ظهر جلسه ای با مهندس طرفه معاون عمرانی استاندار اصفهان داشتم.