پنج شنبه, 12 خرداد 776 18:24

جلسه با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

یکشنبه 31 تیر 1397

امروز از ساعت 7:30 الی 10:30 کمیسیون تهدیدات اقتصادی را با حضور نمایندگان دستگاههای مربوطه برگزار کردم. ساعت 10 در خدمت پدر شهید صادقی بودم. شهید صادقی از مهندسان سازمان انرژی اتمی ایران بود که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید. یک سال قبل از شهادت به دیدار بنده آمده بود که در آن جلسه یک جلد کتاب به او هدیه دادم و عکسی یادگاری با هم انداختیم. پدر ایشان دو سه درخواست داشت که در حد توان کمک کردم.
سردار دقیقی رییس سابق سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح میهمان بعدی ام بود. پس از آن میزبان سردار سیدی فرمانده مرکز آموزش شهید مدرس نزسا بودم. سربازان وظیفه نخبه با مدرک دکتری و کارشناسی ارشد دوره آموزشی خودشان را در این مرکز می گذرانند. بنده سعی می کنم هر دوره در این مرکز حضور پیدا کنم.
سردار سیدی مدتی قبل برای حضورم در جمع سربازان نخبه دعوت کرد که پذیرفتم.در جلسه امروز اطلاعات لازم را در رابطه با آنها شامل تعداد، میانگین سنی، تخصص ها، مدرک تحصیلی و ....  راگرفتم. همیشه سخنرانی هایم را متناسب با مخاطبان تنظیم می کنم. برای نخبه های دانشگاهی باید مسائل را طور دیگری باز و تجزیه و تحلیل کرد.
قرار شد فردا تحلیل کلان دفاع مقدس را برای آنها انجام بدهم.
ساعت 15 میزبان امیر سرتیپ حاتمی وزیر محترم دفاع بودم. در رابطه با قدرت دفاعی نیروهای مسلح، برخی از مسائل وزرات دفاع، تعامل با ستاد کل، ارتش و سپاه و سایر مسائل کشور صحبت کردیم.