یکشنبه, 25 دی 776 20:17

سخنرانی در کنگره ملی 3000 شهید استان قزوین

یکشنبه 20 آبان 1397

امروز به قزوین رفتم و به دعوت سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان قزوین، در در اجلاسیه کنگره ملی 3000 شهید استان قزوین سخنرانی کردم با محوریت نقش فرهنگیان شهید این کنگره برگزار شده بود.
در ابتدای صحبتم به رشادت شهدا و رزمندگان دلیر استان قزوین در دفاع مقدس پرداختم. استان قزوین اندیشمندان و شهدای شاخص بسیاری داشته و در زمان جنگ رشادت‌های بسیاری را رقم زده‌اند. شهدا در اندیشه تفکر، عملکرد و اخلاق سرلوحه ما بودند و امروز باید از سیره آن‌ها الگوبرداری کنیم.  ‌خون شهدا آینده 80 ساله این ملت را تضمین کرده و ملت ایران هیچگاه در مقابل خواسته آمریکایی‌ها و مستکبرین تسلیم نخواهند شد؛ ملت ایران حسینی و علوی هستند و شهدا چراغ راه هدایت بوده که باید از سیره زندگی آن‌ها درس بگیریم.
در زمان جنگ؛ آمریکا، اسرائیل و کشورهای مستکبر حامی صدام بودند تا بر کشورهای مظلوم احاطه پیدا کنند و هدف از این جنگ تحمیل اراده استکبار در منطقه بود اما امروز عراق با ملت ایران روابط دوستانه داشته و در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کند.
 
امروز برخی کشورهای عربی علیه ایران با دشمنان همدست شدند و نتانیاهو و دیگر سران مستکبر را به کشورهای خود دعوت می‌کنند در حالی که این اقدام خلاف آرمان‌های فلسطین است. در زمان جنگ، کشور در شرایط اقتصادی خوبی نبود در حالی که صدام 65 میلیارد‌دلار برای جنگ هزینه کرد و دشمنان با توطئه‌چینی مانع درآمد نفتی ایران شدند.
در زمان جنگ با رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسیدیم و امروز نیز به برکت رهبری خردمند و دوراندیش و دلسوز، ایران در هیاهوی ناامنی‌های منطقه در امنیت به سر می‌برد.
امروز ترامپ با رفتارهای دیوانه‌وار و نامتعادل آمریکا را به چالش می‌کشاند و آمریکا در مقابل قدرت اقتصادی چین، محور مقاومت سوریه و تمدن و فرهنگ ایرانی شکست خواهد خورد.
 در پایان تأکید کردم که در شرایط نابسامان اقتصادی امروز، اتحاد قوا و تبعیت ملت و دولت از رهبری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و مسئولان و مردم باید نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند. ایران قدرتمند و شکست‌ناپذیر و متکی به قرآن‌ است و آمریکایی‌ها در مقابل ما قطعاً شکست خواهند خورد. ، البته دوران سختی است مخصوصا قوای سه گانه در جلسات هماهنگی بایستی به مشکلات اقتصادی و معیشتی رسیدگی کنند.