دوشنبه, 24 -2667 23:45

سخنرانی در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان قم

شنبه 26 آبان 1397

امروز به دعوت حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان قم شرکت و سخنرانی کردم.
 
در ابتدای صحبتهایم این سؤال را مطرح کردم که حوادث و رخدادهای کنونی  منطقه و جهان آیا میتواند زمینه ساز باشد برای ظهور حضرت (عج) یا نه ؟
چه کسی تصور می کرد جهاد اسلامی و نهضت مقاومت اسلامی حماس در کرانه باختری و نوار غزه شکل گیرد و در جنگ 22 روزه و جنگ هفته قبل موجب شکست رژیم صهیونیستی شود که در جریان آن 2 وزیر این رژیم از جمله لیبرمن استعفا دهند و کابینه نتانیاهو به لرزه درآید.
امروز قدرت حزب الله به آنجا رسیده است که هم اکنون اسرائیل از ترس حمله رزمندگان نیروی مقاومت در مرزهای شمالی با لبنان دیوار بتنی هفت متری کشیده و بالای آن را هم چهار متر سیم خاردار نصب کرده است.
الگو گرفتن مردم کشورهای منطقه از مقاومت مردم ایران و کمک مشاوران ایرانی به کشورهای عراق و سوریه منجر به سرنگونی تروریست ها شد و امروز ده ها هزار نیروی مردمی به ارتش این دو کشور برای نابودی تروریست های باقیمانده دست نشانده آمریکا و صهیونیستها و برخی از کشورهای عربی.
روندی که مستکبران عالم طی می کنند و جنایت های آنان در فلسطین، یمن و سایر کشورهای منطقه باعث می شود ملت های ستم دیده برای بازیابی استقلال خود قیام کنند و این فرهنگ توسط انقلاب اسلامی درسراسر جهان پراکنده و موجب تغییر موازنه قدرت به نفع مظلومان عالم شده است.
نقطه آغاز شکست های آمریکا و صهیونیست در منطقه غرب آسیا و در مقیاس جهانی، پیروزی انقلاب اسلامی و شکست دشمنان در جنگ تحمیلی به رهبری امام راحل (ره ) بود. انقلاب اسلامی از همان آغاز نهضت برای سایر ملت ها، الگو و راهگشا بود و موجب شد مجاهدان افغان در برابر ارتش مجهز شوروی به پیروزی برسند، امروز هم الگو گرفتن از این نهضت توسط ملت های منطقه، رژیم صهیونیستی را به این روزگار درآورده است.حتی تاثیرگذاری نهضت اسلامی در منطقه به حدی بود که افغانستان و عراق با وجود اشغال توسط مستکبران، به دو راهبرد پیروزی بخش برای اسلام تبدیل شد. برخلاف خواست آمریکایی ها که می خواستند حاکمیت عراق را بی دین کنند امروز دولت و مجلس اسلامی در این کشور حکمفرماست و آنان ارتباط دوستانه و خوبی با ایران دارند.
آل سعود و امارت با مردم مظلوم یمن می جنگند و بی گناهان را به خاک و خون می کشند در حالی که این فرهنگ مقاومت است که در منطقه تجلی دارد و به زودی این پرچم که توسط انقلاب اسلامی برافراشته شده است به دست امام زمان (عج ) در جهان به اهتزاز درخواهدآمد.
 
امروز انقلاب اسلامی به قطب بزرگ فرهنگ و تمدن نوین اسلامی تبدیل شده است که با هدایت های رهبر معظم انقلاب و تهیه برنامه راهبردی 5 ساله، برای جهان اسلام و ملت های آزادی خواه جهان، الگویی الهام بخش به شمار می آید.
در پایان اعتقاد خودم را بیان و تأکید کردم آینده جهان به رهبری امام زمان (عج )، غلبه اسلام بر کفر و نفاق به روشنی رقم خواهد خورد. خداوند متعال این سرنوشت را رقم خواهد زد و این غلبه به دست امام زمان(عج ) انجام می شود و ملت های مقاوم منطقه، زمینه ساز این پیروزی خواهند بود.تنها مکتب پیروزی بخش جهان، مکتب اسلام ناب و تفکرمهدویت است و از خداوند متعال می خواهیم از جمله سربازان و آماده سازان قیام حضرت مهدی (عج ) باشیم.