Print this page
سه شنبه, 14 بهمن 1399 10:29

سرلشکر صفوی: پیروزی ملت ایران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به رهبری حضرت امام(ره) یک انرژی عظیمی را در ملت ما و در دستگاه‌های تخصصی ما ایجاد کرد/برای مقابله با انواع تهدیدات نیازمند الگوها و آمادگی ها هستیم

دو رخداد بزرگ پیروزی ملت ایران در انقلاب اسلامی و پیروزی دفاع مقدس به رهبری حضرت امام(ره)  یک انرژی عظیمی را در ملت ما و در دستگاه‌های تخصصی ما ایجاد کرد که ما می‌توانیم یک کشور مستقل و پیشرو و الگو در تمامی جهان باشیم .


سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در نشست معاونین آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی  وزارت بهداشت ، درمان و علوم پزشکی که به مناسبت ابلاغ و رونمایی از جلد دوم کتاب "آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس " برگزار گردید به ایراد سخنرانی پرداخت  و با اشاره به رخداد عظیم پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت:
دو رخداد بزرگ پیروزی ملت ایران در انقلاب اسلامی و پیروزی دفاع مقدس به رهبری حضرت امام(ره)  یک انرژی عظیمی را در ملت ما و در دستگاه‌های تخصصی ما ایجاد کرد که ما می‌توانیم یک کشور مستقل و پیشرو و الگو در تمامی جهان باشیم .
سرلشکر صفوی ضمن تقدیر از خدمات کادر بهداشت و درمان در مبارزه با ویروس کرونا گفت:
از حماسه کادر پزشکی در زمان جنگ تحمیلی  و در ادامه  آن کادر پزشکی امروز در مبارزه با بیماری کرونا که خودش یک حماسه بزرگ بود تقدیر و تشکر  می‌کنم .
سرلشکر صفوی با اشاره به خدمات کادر درمان در دفاع مقدس گفت:
کادر پزشکی در سراسر سال های دفاع مقدس در بخش بهداشت ،درمان و امداد و انتقال در حوزه مصدومین و مجروحین و مجروحین شیمیایی  حضور داشت .حدود دو و نیم میلیون نفر از مردم ما در جنگ تحمیلی شرکت کردند، اینکه این مجروحین را ما از خط مقدم چگونه بیاوریم به  اولین بیمارستان صحرایی و از آنجا چگونه کارهای مقدماتی انجام شود و به عمق کشورمان و به بیمارستانهای شیراز اصفهان و تبریز بفرستیم این خودش یک حماسه بزرگ بود .
وی افزود:
ما این حماسه ها را در دو جلد کتاب تخصصی آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس  گردآوری کرده ایم . ما می‌خواهیم که این دانش و تجربه و فرهنگ و ارزش هایی که کادر پزشکی در سال‌های دفاع مقدس آفریدند به دانشجویان عزیز ی که الان بعید است که سال‌های جنگ را بوده باشند و حتی یادشان باشد منتقل کنیم .
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در بیان ضرورت و چرایی انتقال فرهنگ و معارف دفاع مقدس گفت:
کشور عزیزمان ایران و انقلاب اسلامی و منطقه ما در معرض انواع تهدیدهای طبیعی و انسانی است تهدید های طبیعی مانند زلزله سیل بزرگ وهمانند  همین بیماری کرونا که یک تهدید است می باشند ،همچنین کشورمان  در معرض طمع دشمنان خارجی است . هم موقعیت ژئوپلیتیکی کشورمان هم منابع کشورمان وهم ملت ما در معرض انواع تهدیدات است
وی افزود:
برای مقابله با این تهدیدات و اگر خدای ناکرده زمانی که تبدیل به بلا  و بحران شود ولازم می باشد کادر درمان و پزشکی ما وارد عمل بشود ، دانشجوهای کادر پزشکی ما و نظام سلامت ما و دانشگاه‌های ما بایستی الگو ها و آمادگی هایی را داشته باشند .
دکتر صفوی ادامه داد:
برای این دو جلد درسنامه واقعاً جناب آقای دکتر محققی وبنده به عنوان یک معلم دانشگاه و دوستان دیگرمان شاید دو سال  وقت گذاشته ایم تا تبدیل به  درسنامه شده است . ما این درس را در وزارت علوم یک نوع  درسنامه و برای وزارت آموزش و پرورش یک جوردیگر  و برای دانشجو های مختلف علوم پزشکی به نوعی متفاوت درسنامه  برای آن مشخص کرده ایم.
سرلشکر صفوی با اشاره به اهداف ارائه این درسنامه گفت:
ما می‌خواهیم فرهنگ سازی و نهادینه سازی کنیم بحث ما این است که این درس برای دانشجو ها و برای نظام پزشکی نهادینه بشود .