سه شنبه, 25 -2664 04:38

برگزاري همايش نهضت خاطره گويي دفاع مقدس

اولين همايش فصلي نهضت خاطره گويي با حضور سردار سرلشكر صفوي، امير سرلشكر حسني سعدي، حجت الاسلام و المسلمين حاجي صادقي و جمعي از فرماندهان و پيشكسوتان دفاع مقدس با موضوع "بررسي و واكاوي عمليات بيت المقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سرلشكر صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا در اين نشست گفت:
حضرت آقا به بنده فرمودند نهضت خاطره گويي را گسترش دهيد و به محتوا و سلامت آن توجه كنيد.


سردار صفوي با اشاره به مقاومت و حماسه ملي ايران در دفاع مقدس خاطرنشان ساخت:
خداوند زمان ها و مكان هايي را قداست داده است. از نظر من حد فاصل خرمشهر تا شلمچه تا كوشك و طلائيه يك منطقه مقدس است. در اين منطقه هشت عمليات انجام شد و در هر كدام خون بهترين شهدا بر زمين ريخته است.

 

وي با برشماري اين عمليات ها گفت:
مقاومت ٣٤ روزه ابتداي جنگ در زمان هجوم سراسري ارتش عراق، عمليات هاي المقدس، رمضان، تصرف جزيره ام الرصاص همزمان با والفجر ٨ و عمليات هاي كربلاي ٤ و ٥ و ادامه آن در اين منطقه رخ داده است.

 

عراق قصد خروج از خرمشهر را نداشت

در ادامه اين جلسه امير سرلشكر حسني سعدي با بيان اينكه عراق تمام تلاشش را براي حفظ خرمشهر كرده بود گفت:
من وقتي طرح هاي عمليات آنها را مي بينم هيچ ايرادي از نظر نظامي به آنها وارد نيست و اصول نظامي را كاملا رعايت كرده بودند.

 

جانشين فرمانده قرارگاه مركزي خاتم الانبياء(ص) تصريح كرد:
عراق تمام امكانات خودش را آورد تا ما وارد خرمشهر نشويم و روزگار بسيار سختي بود.اما با اراده الهي و قدرت رزمندگان اسلام عمليات بيت المقدس به پيروزي رسيد.

 

حجت الاسلام والمسلمين حاجي صادقي نيز در اين نشست به سخنراني پرداخت.
وي گفت:
در مكتب قرآن و روايت جهاد يك اصل جدايي ناپذير در زندگي مؤمن است. جهاد اعم از قتال است. زندگي مؤمن هميشه در حال دفاع است و در پرتو دفاع، مؤمنين صادق از مدعيان جدا مي شوند.
نماينده ولي فقيه در سپاه تصريح كرد:
ما بايد در هر زماني مصداق جهاد را پيدا كنيم و الان جهاد تبيين محور همه جهادهاست، جهاد تبيين يعني مقابله با بزرگترين خطر امروز كه همان تهديدات رسانه اي است.


سردار فضلي در اين نشست تصريح كرد:
دشمن همه هدفش ماندن در خرمشهر بود و قصد ترك خرمشهر را نداشت، خرمشهر سوم خرداد ساعت ١١ آزاد شد و با آزادسازي خرمشهر ٢٠ هزار اسير عراقي گرفتيم و به اندازه ٦ ماه مهمات براي جنگيدن در مناطق جنگي، به دست اورديم.

 

سردار عراقي دبير نشست با تأكيد بر عزم مجموعه نهضت خاطره گويي براي تداوم برگزاري اين نشست ها گفت:
قدرت رهبری، ایمان و حضور مردم، سه عامل مهم در پیروزی خرمشهر بود.


سردار كوثري با تحليل وضعيت كشور تصريح كرد:
در زمان فعلي بايد از دفاع مقدس به خصوص عمليات بيت المقدس درس بگيريم، در آن عمليات قرارگاههاي بالادستي خوب طراحي كردند و رزمندگان خوب طرح را اجرا كردند.
نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود:
در دوره كنوني هم دولت كه طراحي مي كند، در پايين هم بايد خوب عمل شود و اين درسي است كه دفاع مقدس به ما داد. نمي شود دولت خوب طراحي كند اما در پايين خوب اجرا نشود.

سردار يعقوب زهدي آخرين سخنران اين مراسم بود و با تأكيد بر اهميت نهضت خاطره گويي كه همت سردار صفوي راه اندازي شده اظهار كرد:
راه اندازي نهضت خاطره گويي در راستاي جهاد تبيين است و تبيين دفاع مقدس براي مردم و جوانان، مطالبه مقام معظم رهبري است.