Print this page
شنبه, 23 اسفند 779 10:25

سرلشکر صفوی: تشریح تفاوت های انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های بزرگ جهان/حضرت امام خمینی(ره) بزرگترین نعمت و هدیه الهی برای کشور ما بودند

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) بزرگترین نعمت و هدیه الهی برای کشور ما بودند، به تشریح تفاوت های انقلاب اسلامی و سایر انقلاب های بزرگ جهان پرداخت.

سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ساعاتی قبل از آغاز برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در بازدید از قرارگاه شهید فهمیده که مسئولیت تأمین امنیت و اجرای این مراسم را بر عهده دارد، گفت:
حضرت امام خمینی(ره) بزرگ ترین هدیه و نعمت الهی برای نجات ملت ایران و ملت های اسلامی و مستضعف از دست ظالمین بودند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه هنر امام به پیروزی رساندن جنگ تحمیلی بود تأکید کرد:
امام خمینی(ره) با یک اندیشه و تفکر الهی و با حضور مردم دو رخداد انقلاب و جنگ تحمیلی را به پیروزی رساند.

وی افزود:
هنر دیگر حضرت امام خمینی(ره) ترکیب تاریخ و تمدن ایران و اسلام بود. امام مفاهیم تمدنی قبل از اسلام و ارزش و آرمان های اسلام ناب محمدی(ص) را با هم ترکیب کردند، یعنی هویت ملی ایرانیان را با هویت اسلامی ترکیب کردند و افق آینده را که همان زمینه سازی دولت حضرت مهدی علیه السلام است ترسیم کردند.


سرلشکر صفوی با اشاره به جمله تاریخی حضرت امام که فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد خاطرنشان ساخت:
یادتان هست که امام می فرمودند «راه قدس از کربلا می‌گذرد؟» رهبری حضرت امام و خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد و رهبری حضرت آقا و خون شهدای مدافع حرم و حاج قاسم سلیمانی، به اذن الهی راه قدس را باز خواهد کرد و امروز بیش از هر زمان دیگری فلسفه و حکمت حضرت امام را از بیان این جمله راهبردی درک می کنیم.

سردار صفوی با مقایسه تطبیقی انقلاب های بزرگ جهان با انقلاب کبیر اسلامی تصریح کرد:
انقلاب های بزرگ جهان را مطالعه کرده ام. از انقلاب هند توسط ماهاتما گاندی سال ۱۹۴۷ میلادی گرفته و جواهر لعل نهرو که نخست وزیر شد تا انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ روسیه، انقلاب کبیر فرانسه در سال 1789 ، انقلاب کوبا توسط فیدل کاسترو در سال ۱۹۵۹میلادی، انقلاب چین توسط مائوتسه نونگ درسال ۱۹۴۹ میلادی و سایر انقلاب ها را دقیق مطالعه کرده ام.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در تشریح تفاوت ها افزود:
انقلاب کبیر اسلامی ملت بزرگ ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) با هیچ کدام از آن انقلاب ها قابل مقایسه نیست. هم از نظر درصد حضور مردم، هم از نظر آرمان ها و ارزش های انقلاب، از نظر سطح تأثیر در جهان، میزان اثرگذاری بر تحولات حال و آینده، از نظر عدم انحراف طی سالهای پس از انقلاب، از نظر استقلال و عدم دخالت قدرت های خارجی و از نظر تولید قدرت درون ساز، از نظر تولید فکر و اندیشه و گفتمان در جهان و از همه مهمتر شخصیت استثنایی و عملکرد و ساختارسازی و دولت سازی حضرت امام در طول مدت ده ساله، با انقلاب های بزرگ تاریخ غیر قابل مقایسه است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد:
شما رهبری حضرت امام خمینی(ره) و رهبری حضرت آقا را با رهبران سایر انقلاب ها مقایسه کنید. اصلاً یک فاصله بسیار زیادی وجود دارد و قابل مقایسه نیستند. نکته مهم این است که بعد از امام، مسیر انقلاب عوض نشد.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه در انقلاب های جهان، زمانی که رهبران اولیه انقلاب ها فوت می کردند، نفر بعدی که می آمد آن انقلاب را منحرف می کرد افزود:
وجود مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای باعث عدم انحراف در انقلاب اسلامی شد و ایشان بعد از 32 سال همچنان همان راه نورانی امام را، همان عدالت خواهی امام را، همان مبارزه با آمریکا و صهیونیست ها را همان طرفداری از مردمسالاری دینی را با قدرت ادامه دادند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه حضرت آقا فرمانده دفاع از بلاد اسلامی هستند افزود:
اگر آقا نبودند سوریه و عراق وضعیت دیگری پیدا می کردند، شرایط فلسطین طور دیگری بود، الان حضرت آقا فرماندهی جبهه مقاومت را برعهده دارند. ایشان طی 32 سال اداره کشور و قوای سه گانه قوای مسلح و مقابله با توطئه های گوناگون داخلی و پیرامونی، ایران را با حکمت و درایت و قانون گرایی رهبری کردند و آن مسیر نورانی حضرت امام را با صلابت ادامه دادند و پرچمدار عزت و اقتدار مسلمین هستند.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت و پیچیدگی های تأمین امنیت مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، توصیه هایی را خطاب به فرماندهان و مسئولان این قرارگاه بیان کرد.