شنبه, 28 خرداد 1401 04:51

بازدید سرلشکر صفوی از مناطق عملیاتی جنوب شرق کشور

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از مناطق عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در نقاط صفر مرزی استان سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان بازدید کرد.

در این بازدید، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار کرمی فرمانده قرارگاه قدس سپاه و سردار شفاهی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.
سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بازدید از نقطه صفر مرزی شهرستان هیرمند با افغانستان، مرز میرجاوه تا میل مرزی 192 با پاکستان گفت:
قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با همکاری فرماندهی مرزبانی فراجا امنیت پایدار مردمی را در جنوب شرق کشور به صورت کامل برقرار کرده است.


سردار صفوی با اشاره به اقدامات بزرگ نیروی زمینی سپاه مانند احداث پاسگاه، جاده آسفالت و کنترل مرز استان سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان تصریح کرد:
توسعه پاسگاهها و مناطق استقراری و احداث صدها کیلومتر جاده و شبکه برق توسط سپاه اقدام بزرگی است که علاوه تأمین امنیت، مورد استفاده روستاهای مرزی نیز قرار گرفته که این حجم از اقدامات در نقاط صفر مرزی کار بزرگی در جهت توسعه مناطق مرزی و کمک به محرومیت زدایی است که طی دهها سال گذشته انجام نشده بود.


دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر کارهای بزرگ نیروی زمینی سپاه در مرزهای جنوب شرق کشور با دو همسایه شرقی خاطرنشان ساخت:
کنترل و تسلط بر مرزهای طولانی جنوب شرق کشور با افغانستان و پاکستان و جلوگیری از انواع قاچاق و تردد اشرار مسلح ، کاری است که طی یکصد سال گذشته بی سابقه بوده است.
سرلشکر صفوی پس از بازدید از مناطق مرزی در جلسه شورای تأمین و شورای اداری استان سیستان و بلوچستان شرکت کرد و با تأکید بر تأمین امنیت پایدار توسط سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح در جنوب شرق کشور اظهار داشت:
هم اکنون وحدت و همگرایی مسئولان استان و استقرار امنیت قابل قبول، بسترهای لازم را برای توسعه همه جانبه و متوازن فراهم کرده است.


وی با برشماری شش نقطه قوت استان سیستان بلوچستان برای ایجاد توسعه خاطرنشان ساخت:
جوانی جمعیت، ظرفیت معادن، اقتصاد دریاپایه و صادراتی و ترانزیت چابهار به سراسر کشور و بلکه آسیای میانه و افغانستان، فرصت هایی طلایی را نصیب این استان کرده است.

 

افتتاح هنرستان فنی حرفه ای شهید سید محسن صفوی در نقطه صفر مرزی با افغانستان

 

سرلشكر صفوي در بخش ديگري از اين سفر، با حضور در نقطه صفر مرزي ايران و افغانستان در منطقه دوست محمد، هنرستان فني حرفه اي سردار شهيد سيد محسن صفوي را به آموزش و پرورش شهرستان هيرمند تحويل داد.
این پروژه در زمینی به مساحت ۸ هزار متر و زیربنای ۸۰۰ مترمربع توسط مجموعه خیریه یاران محسنین به نام سردار شهید "سید محسن صفوی" احداث و توسط رئيس هيئت امناي مؤسسه خيريه ياران محسنين به اداره آموزش و پرورش شهرستان هيرمند تحويل داده شد و قرار است دانش آموزان از مهرماه امسال به صورت شبانه روزی در آن پذیرفته شوند.

 

قلب رهبر انقلاب با مردم استان سيستان و بلوچستان است


ديدار با سران قبائل و ريش سفيدان و بسيجيان استان از ديگر برنامه هاي سفر سردار صفوي به جنوب شرق كشور بوده است.


دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در ديدار سران قبائل و ريش سفيدان و بسيجيان استان گفت:
به شما اطمینان می دهم که قلب رهبر عظیم الشأن انقلاب با شماست و اراده دولت مردمي و رئيس جمهور محترم و دولت مردان فعلی ما و عزم و اراده سپاه پاسداران برای پیشرفت و آبادانی و تأمین امنیت شما، امیدآفرین و کارساز است البته مردم و مسئولان استان هم باید تلاش مضاعف کنند.


وي خاطرنشان ساخت:
شما مردم مؤمن، صبور، نجیب و شجاع در قلب ملت ایران و مسئولان ایران جاي دارید.


اين استاد جغرافياي سياسي تأكيد كرد:
هدف اين است كه اين استان پهناور در برنامه های هفتم و هشتم توسعه، در چهار شاخص درآمد سرانه، باسوادی، بهداشت و سلامت و اشتغال زایی، به شاخص متوسط سایر استان ها نزدیک شود البته اجرای این برنامه ها احتیاج به منابع مالی و مدیران توانمند اجرایی در سطوح مختلف دارد.


وی افزود:
بخش های خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی با حمایت دولت می توانند بزرگترین تأمین کنندگان منابع مالی برای پروژه های بزرگ استان در بخش های معدنی، کشاورزی، تولید انرژی های خورشیدی و بادی و صادرات و واردات کالا، صید و شیلات و گردشگری باشند.


سردار صفوي با اشاره به روي كار آمدن دولت انقلابي و مردمي و عزم و اراده رئيس جمهور و دولت در ايجاد تحول در اين استان گفت:
خوشبختانه يك رئیس جمهور دلسوز و یک استاندار مؤمن با روحیه جهادی مشغول خدمت به مردم اين استان هستند، شما یک مردم تاریخ ساز و یک سرزمین بسیار غني دارید.


سردار صفوی افزود:
هدف نظام اين است كه به فضل الهی تا چند سال آینده هم در سطح ملی هم در سطح فراملی، استان شما نسبت به استان‌های همجوار در کشورهای پاكستان و افغانستان در ابعاد امنیت پایدار و اقتصادی و زیست اجتماعی، توسعه زیرساخت‌ها، صنعت، معدن، دریانوردی، شیلات، کشاورزي، تأمين آب شرب و کشاورزی از استان های مجاور در پاكستان و افغانستان بهتر بشود.

 

به آينده استان سيستان و بلوچستان اطمينان دارم


سردار صفوي با برشماري ظرفيت هاي بالاي اين استان در بخش هاي مختلف خاطرنشان ساخت:
من با شناختی که از ظرفیت های بالای استان و عزم و اراده مسئولین کشور و اراده خود مردم، بسیجیان ریش‌سفیدان، سران طوائف، معتمدین و علما دارم، نسبت به آينده و پیشرفت همه جانبه اين استان مطمئن هستم.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا افزود:
به فضل الهی و با روحیه انقلابی و فداکاری مسئولان، کشورمان به بهترین کشور منطقه غرب آسیا و استان سرافراز سیستان و بلوچستان به پیشرفت و آبادانی طی حداقل دو برنامه پنج ساله هفتم و هشتم خواهد رسيد.
حضور در جمع فرماندهان ارتش، سپاه و فراجا در استان ، نشست با شورای فرماندهی قرارگاه قدس و سپاه سلمان استان سيستان و بلوچستان، افتتاح پارک کودک در یکی از محلات حاشیه شهر زاهدان و افتتاح نمايشگاه توانمندي زنان بلوچ، از ديگر برنامه هاي سفر ٤ روزه سرلشکر صفوی به جنوب شرق کشور بوده است/انتهای پیام

 

<p>

</p>